Nexus 7 w USA wyprzedany. A jak go kupić w Polsce?

Dodał: admin lipiec - 23 - 2012

Odpowiednio przeprowadzona akcja marketingowa robi swoje. Duet Google-Asus dobrze się postarał, żeby o nowym tablecie Google Nexus 7 mówiło się dużo i głośno. I tak też się stało – Internet był pełen ploteczek i doniesień o tablecie. Efekt? Amerykanie rzucili się na zakupy a tablet był rozchwytywany jak świeże bułeczki. Czas przeszły został użyty nieprzypadkowo, bo zapasy wersji z 16GB pamięci zostały wyprzedane. Zainteresowani zakupem tego modelu muszą się więc uzbroić w cierpliwość. W jeszcze gorszym położeniu są za to klienci z Polski.

 

Trzeba przyznać, że Google bardzo dobrze przygotowało się do premiery nowego tabletu. Wielkie zainteresowanie wzbudziła już sama specyfikacja urządzenia oraz jego cena. Zastosowanie mocnych podzespołów przy bardzo niskiej cenie detalicznej miało sprawić, że Nexus 7 rozwinie i zdominuje rynek tanich tabletów. W sieci pojawiły się nawet spekulacje, że Google i Asus zarobią na tablecie symboliczne kwoty.

W każdym razie szum medialny zrobił swoje. Klienci rzucili się na Google Nexus 7 i wykupili całe przygotowane zapasy. Co ciekawe wyprzedane zostały droższe modele wyposażone w 16 GB pamięci dyskowej, a nie najtańsze 8 GB. Obecnie zainteresowani zakupem tego modelu po wejściu na stronę Google Play zobaczą tylko komunikat, że sprzęt jest chwilowo niedostępny, a potencjalni klienci mogą pozostawić swój adres e-mail w celu otrzymania nowych informacji o dostępności produktu. Model 8 GB jest wciąż dostępny z czasem oczekiwania na dostawę na poziomie 3-5 dni.

Tymczasem w Polsce…

Problemy z wyczerpaniem zapasów tabletu i potrzebą oczekiwania na kolejne dostawy wydają się niczym w porównaniu do problemów jakie stoją przed polskimi klientami zainteresowanymi Google Nexus 7. Próba zakupu urządzenia za pośrednictwem oficjalnego sklepu Google Play szybko sprowadzi na na ziemię i pokaże miejsce w szeregu. Po wejściu na stronę produktową Nexusa wita nas smutny komunikat informujący o tym, że

Urządzenia w Google Play nie są jeszcze dostępne w Twoim kraju.
Chcemy jak najszybciej udostępnić urządzenia w większej liczbie krajów.
Zajrzyj tu znowu.

Jeżeli więc nie macie ciotki w USA, która podejmie się pośrednictwa w zakupie tabletu to zawsze możecie jeszcze zaryzykować kupno Google Nexus 7 z drugiej ręki. Urządzenie można bez problemu kupić chociażby na amerykańskim ebay-u, jednak zainteresowani zakupem nie mają co liczyć na cenę równą tej widocznej w Google Play. Pośrednicy oczywiście doliczają do ceny swoje marże.

Tym, którzy obawiają się zakupów na zagranicznych serwisach aukcyjnych, pozostaje jeszcze nasze rodzime Allegro. Znajdziemy tam już pierwsze oferty sprzedaży. Cena Google Nexus 7 w wersji 8 GB waha się w granicach 1000-1111 zł. Sprzedający oferują wysyłkę zza granicy, chociaż jeden ze sprzedających kusi opcją wysyłki z kraju. Deficytowy model 16 GB został zaś wyceniony na 1239 zł. Wysyłka odbywa się z USA a cena obejmuje wszelkie koszty. Czas oczekiwania to aż 3-4 tygodnie.

Dla tych, którzy zamierzają poczekać na oficjalną sprzedaż dla Polski za pośrednictwem Google Play w dalszym ciągu pozostaje jedynie uzbroić się w ciekawość. W ramach umilenia sobie tego nudnego oczekiwania, możemy np. zapoznać się z jeszcze gorącą reklamą Google Nexus 7, która właśnie została opublikowana w serwisie YouTube:

 


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.