Altiris Software Virtualization Solution za darmo!

Dodał: admin czerwiec - 20 - 2010

altiris-soft-virt Znana wszystkim z rozwiązań służących do zabezpieczania komputera firma Symantec, obecny właściciel producenta oprogramowania Altiris, zdecydowała się udostępnić bezpłatnie pełną wersję programu Altiris Software Virtualization. Oprogramowanie to służy do uruchamiania wybranych programów w wyizolowanym środowisku, zapobiegającym negatywnemu wpływowi uruchamianego programu na pracę systemu oraz pozostałych programów. Należy wspomnieć, że ta ciekawa aplikacja nie jest do końca darmowa, gdyż bezpłatną licencją objęty jest jedynie użytek domowy. Wszyscy chcący skorzystać z programu w celach komercyjnych będą niestety zmuszeni do uiszczenia opłaty licencyjnej.

Aplikacja ta spodoba się wszystkim dbającym o bezpieczeństwo swojego komputera. Przyda się również tym, którzy często instalują różne oprogramowanie, mogące wpłynąć na pracę pozostałych programów działających w systemie. Sam postanowiłem skorzystać z możliwości aplikacji właśnie z tego drugiego względu ;)

W jaki sposób działa Altiris Software Virtualization Solution? Ów program tworzy w naszym systemie dodatkową wirtualną warstwę, w której są następnie instalowane i uruchamiane programy. Dzięki temu mogą one korzystać z zasobów naszego komputera a jednocześnie znajdują się w wyizolowanym środowisku, dzięki czemu tworzone przez nie wpisy do rejestru czy tymczasowe pliki nie są zapisywane na stałe w komputerze.

W dużym uproszczeniu pracę programu możemy porównać do przezroczystej folii nakładanej na arkusz papieru z zapisanymi na nim informacjami. Ową kartkę papieru możemy uzupełnić o kolejne informacje pisząc bezpośrednio na nałożonej folii. Jeżeli nie jesteśmy zadowoleni z rezultatów naszej pracy, po prostu wyrzucamy folię i w dalszym ciągu mamy nienaruszony arkusz papieru ;) Mam nadzieję, że te krótkie porównanie uświadomi wam istotę pracy tej ciekawej aplikacji.

Jak zdobyć Altiris Software Virtualization Solution za darmo?

Wystarczy skorzystać z linku poniżej i pobrać plik instalacyjny programu. Podczas instalacji zostaniemy poproszeni o podanie klucza licencyjnego. Poniżej znajdziemy przycisk Get it free! który przeniesie nas do strony rejestracyjnej pozwalającej na uzyskanie bezpłatnego klucza. Po zaakceptowaniu warunków licencji otrzymamy możliwość pobrania pliku z kluczem.

http://download.cnet.com/Software-Virtualization-Solution-SVS/3000-2651_4-10516806.html (skopiuj i wklej)


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.