Backup4all 4.2 Lite za darmo

Dodał: admin czerwiec - 21 - 2010

backup4all Oto kolejny program z kategorii oprogramowania służącego do wykonywania kopii zapasowych danych znajdujących się na dysku komputera. Tym razem przedmiotem promocji jest całkowicie darmowy i legalny klucz licencyjny uprawniający do korzystania z pełnej wersji programu Backup4all 4.2 Lite. Promocja ta została przygotowana przez firmę Softland – producenta programu, w porozumieniu z holenderskim magazynem PC Konsument. Na stronie dotyczącej promocji nie ma natomiast żadnej wzmianki o tym, że promocja jest przeznaczona tylko dla czytelników wspomnianego pisma. Standardowa cena Backup4all 4.2 Lite poza promocją to ok. 20$.

Backup4all 4.2 Lite to najbardziej uboga wersja spośród wszystkich wersji tego programu przygotowanych przez firmę Softland. Z tego też powodu oczywistym jest, że nie można spodziewać się zbyt dużo po takim programie ;) Oczywiście nie chodzi mi tu o brak stabilności czy niechlujne wykonanie interfejsu graficznego a o funkcjonalne możliwości omawianej aplikacji.

Backup4all w wersji Lite zaspokoi oczekiwania jedynie mało wymagających użytkowników. W programie znajdziemy tak podstawowe funkcje jak proste i czytelne kreatory pozwalające na wybranie plików i folderów, które chcemy archiwizować oraz zaplanowanie operacji backupy przy użyciu harmonogramu zadań. Znajdziemy również filtry za pomocą których wyłączmy z kopii zapasowych pliki o konkretnych rozszerzeniach. Warto również wspomnieć o możliwości backupowania plików aktualnie będących w użyciu czy możliwości skorzystania z wtyczek, które zarchiwizują dane z przeglądarek internetowych oraz programów pocztowych.

Natomiast użytkownicy chcący stworzyć już bardziej zaawansowany funkcjonalnie system do tworzenia kopii zapasowych mogą poczuć się zawiedzeni gdyż po prostu nie znajdą tych bardziej zaawansowanych ustawień znanych chociażby z innych, konkurencyjnych programów (jak chociażby bezpłatny Cobian Backup).

Z drugiej jednak strony jest to zrozumiałe, że producent programu wypuszcza program wyposażony w jedynie podstawowe funkcje, a następnie rozdaje go za darmo przy każdej okazji by rozochocić jego użytkowników i skusić do zakupu bardziej zaawansowanej wersji.

Jak zdobyć Backup4all 4.2 Lite za darmo?

Wystarczy wejść na stronę promocji i wypełnić króciutki formularz rejestracyjny. Na podany adres e-mail w ciągu kilku chwil zostanie przesłana wiadomość zawierająca klucz licencyjny do Backup4all 4.2 Lite.

http://www.backup4all.com/free/113.html (skopiuj i wklej)

Plik instalacyjny możemy z kolei pobrać z następującej lokalizacji:

http://www.backup4all.com/download/setup/b4a-lite.rar (skopiuj i wklej)


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.