F-Secure Anti-Theft za darmo!

Dodał: admin czerwiec - 12 - 2010

FSecAntiTheftForMobile Dobrze wszystkim znana – i jak widać po statystykach wejść na bloga – i lubiana firma F-Secure, producent bardzo dobrego oprogramowania antywirusowego wypuściła na rynek kolejny produkt z dziedziny szeroko pojętej ochrony i zabezpieczenia. Produkt ten jest jednak nie przeznaczony dla komputerów PC a dla telefonów komórkowych. Cóż to za innowacyjne oprogramowanie? Firma F-Secure stworzyła produkt, którego celem jest ochrona telefonu w razie jego kradzieży, ze szczególnym naciskiem na ochronę prywatnych danych zapisanych w pamięci telefonu. Co ważne producent udostępnił ów produkt na licencji freeware, a więc pobrać go można zupełnie legalnie i za darmo.

Mimo iż firma F-Secure jest znana przede wszystkim jako producent oprogramowania antywirusowego to należy podkreślić, że w tym przypadku nie mamy absolutnie do czynienia z oprogramowanie antywirusowym. F-Secure Anti-Theft nie zawiera żadnego modułu chroniącego przed wirusami. Celem działania programu jest skomplikowanie życia amatorom cudzych telefonów komórkowych.

Jakie ciekawe funkcje znajdziemy w tym programie? Aplikacja pozwala na dokonanie kilku podstawowych akcji w razie kradzieży naszego telefonu. Najważniejszą z nich jest możliwość zdalnego zablokowania telefonu poprzez wysłanie do niego SMS-a z wcześniej zdefiniowanym kodem. Drugą równie ciekawą akcją jest zdalne kasowanie prywatnych danych w telefonie, takich jak wiadomości tekstowe czy książka telefoniczna. Czynność ta, podobnie jak poprzednia odbywa się przy użyciu kodu wysyłanego za pośrednictwem wiadomości SMS. Jeżeli nasz telefon wyposażony jest w moduł GPS, F-Secure Anti-Theft jest w stanie określić swoje położenie i powiadomić nas o tym, co w znaczący sposób podniesie nasze szanse na odzyskanie telefonu. Program posiada również funkcję powiadamiającą nas o nowym numerze telefonu, w razie gdyby złodziej zdecydował się na zmianę kart SIM.

Oprogramowanie to jest przeznaczone głównie na smartfony i inne telefony komórkowe działające pod kontrolą systemów operacyjnych Symbian, Windows Mobile oraz Android. Pełną listę obsługiwanych urządzeń można znaleźć na stronie producenta korzystając z poniższego linku:

http://www.f-secure.com/en_EMEA/products/mobile/anti-theft-download/anti-theft-download-wizard.html (skopiuj i wklej)

Oczywiście mam nadzieję, że żaden z użytkowników tego ciekawego programu nie znajdzie się nigdy w sytuacji, w której zmuszony będzie do skorzystania z funkcjonalności owej aplikacji. Oby F-Secure Anti-Theft pozostał jak najdłużej zupełnie bezużyteczny dla naszych telefonów!

Jak zdobyć F-Secure Anti-Theft za darmo?

Wystarczy wejść na stronę producenta i pobrać program. Producent oferuje 3 opcje instalacji: Pobranie programu za pośrednictwem telefonu komórkowego, instalacje za pośrednictwem komputera PC oraz wysłanie SMS-em linku do pobrania pliku instalacyjnego. Wybór należy do Was!

http://www.f-secure.com/en_EMEA/products/mobile/anti-theft-download/anti-theft-download.html (skopiuj i wklej)


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.