Szybki test: Hide My IP 5 + konkurs

Dodał: admin sierpień - 10 - 2010

hide-my-ip-5-box Postanowiłem pociągnąć trochę tematykę bezpieczeństwa oraz prywatności w czasie korzystanie z Internetu i przetestowałem kolejny program służący do maskowania prawdziwego adresu IP. Przypomnę, że w zeszłym tygodniu testowałem aplikację AllAnonymity IP Hider 4. Natomiast w dzisiejszym teście postanowiłem sprawdzić kolejną aplikację z tego samego segmentu, a więc bezpośredniego konkurenta wcześniej wspomnianego IP Hidera. Tym razem jest to flagowy produkt firmy My Privacy Tools – Hide My IP 5.0. Co więcej udało mi się wynegocjować u producenta dwie 60 dniowe licencje pozwalające na testowanie pakietu premium w tym właśnie programie. Chętni na owe klucze mogą je zdobyć poprzez udział w konkursie, ale o tym później.

Hide My IP 5 to kolejna prosta w obsłudze aplikacja służąca do ukrywania własnego adresu IP poprzez połączenie za pośrednictwem serwerów proxy. Po uruchomieniu program umiejscawia się w zasobniku systemowym (trayu) i automatycznie rozpoczyna poszukiwanie wolnego serwera proxy. Jesteśmy informowani o tym za pośrednictwem animowanej ikonki z lupą. Po znalezieniu odpowiedniego serwera program samoczynnie połączy nas z nim i możemy już cieszyć się zmienionym adresem IP. Trzeba przyznać, że taka automatyka  to duża wygoda szczególnie dla tych, którzy nie lubią wykonywać niepotrzebnych kliknięć. W zasadzie jeżeli ustawimy w opcjach programu jego autostart wraz ze startem systemu, to rzeczywiście nie będziemy musieli wykonywać ani jednego kliknięcia by cieszyć się z dobrodziejstw niesionych przez anonimowe serwery proxy!

hide-my-ip-5-oknoPo wywołaniu głównego okna programu ukazuje się nam niewielkie okno o dobrze przemyślanym i przejrzystym interfejsie. Już po pierwszym rzucie okiem widzimy jakim adresem IP przedstawia się w naszym imieniu serwer proxy, z którym się połączyliśmy oraz w jakim kraju i mieście został on umiejscowiony. W głównym oknie mamy również szybki dostęp do najbardziej potrzebnych opcji konfiguracyjnych. Opcje te powinny ucieszyć bardziej wymagających użytkowników. Wśród nich warto wspomnieć o możliwości automatycznej zmiany serwera proxy w określonym przez nas czasie czy wymuszenie łączenia się tylko z serwerami zlokalizowanymi w USA. Ta druga opcja przyda się Internautom korzystającym z witryn czy usług, które swoją ofertę kierują wyłącznie do obywateli USA i blokują dostęp dla komputerów z IP innym niż amerykańskie.

Przechodząc do okna zaawansowanej konfiguracji zyskujemy dostęp do kilku równie ciekawych opcji. Warto tu wspomnieć chociażby o definiowaniu listy adresów serwerów proxy z których definitywnie nie chcemy korzystać czy chociażby możliwość wyboru, które z zainstalowanych przez nas przeglądarek mają korzystać z połączenia z serwerami proxy. Przykładowo zaznaczając tylko Internet Explorera i łącząc się za pośrednictwem Hide My IP 5 z serwerem w USA, za pośrednictwem IE skorzystam z amerykańskiego proxy, a odpalając inną przeglądarką – korzystamy nadal z naszego prawdziwego adresu IP. Przyznam, że dla mnie to naprawdę fajna funkcjonalność.

Oczywiście Hide My IP został również wyposażony w dodatkowe funkcje pozwalające chronić naszą prywatność. Mowa tu o takich opcjach jak szyfrowanie połączenia, zmodyfikowanie nazwy jaką przedstawia się przeglądarka internetowa (User Agent) czy automatyczne kasowanie zapisanych ciasteczek.

Wśród słabych stron programu niewątpliwie największą jest brak polskiej wersji językowej. Mimo, że program jest prosty w obsłudze to jednak skonfigurowanie tych bardziej zaawansowanych funkcji wymaga już pewnej znajomości języka angielskiego. Do minusów zaliczyłbym również brak swobodnego wyboru serwera proxy, z którym chcemy się połączyć. Jesteśmy zdanie jedynie na automatyczny wybór aplikacji.

Cena programu: 29,95$
Strona producenta: hidemyip.com

UWAGA! KONKURS!

Do zdobycia 2 licencje uprawniające do korzystania z Hide My IP 5 przez 60 dni. Co więcej licencje te pozwalają na testowanie usługi Premium, dzięki której zyskujemy dostęp do dużej puli szybkich serwerów proxy. Co trzeba zrobić by zgarnąć licencję?

1. Zapisz się do newslettera jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś
2. Napisz w komentarzu dlaczego chciałbyś dostać licencję na Hide My IP 5. Dozwolona pełna dowolność wypowiedzi, więc nie musicie silić się na wielostronicowe wypracowania ;)

Konkurs trwa do końca tygodnia, a więc do niedzieli 15 sierpnia, do godz 24:00. Szczęśliwców wskaże algorytm losujący dostępny na stronie random.org. Nie zapomnijcie wpisać w odpowiednie pole komentarza swojego adresu e-mail lub nicku, które użyliście zapisując się do newslettera. Życzę powodzenia!


3 komentarze to “Szybki test: Hide My IP 5 + konkurs”

  1. Orion pisze:

    interesuje mnie wszystko co może lepiej chronić moją prywatność w sieci

  2. nevosz pisze:

    Warto korzystać z aplikacji, mogących kamuflować nas w necie. Szczególnie wydaje się dobrym rozwiązaniem w tym temacie Hide My IP 5.0. Warto zainstalować programik i spróbować jak to działa!!!

  3. artek pisze:

    ja mysle ze program dobra sprawa jak chce sie sciagać muze czy filmy itp wada ze chodzi w tedy wada ze interent chodzi wolno testuje własnie próbna wersie i chyba jest dobra

Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.