Norton Mobile Security Lite

Dodał: admin listopad - 12 - 2011

Firma Symantec, znana ze świetnego oprogramowania antywirusowego, oprócz produktów przeznaczonych dla tradycyjnych komputerów, poszerzyła swoją ofertę również o rozwiązania dla urządzeń mobilnych. Dzięki temu posiadacze tabletów czy telefonów komórkowych wyposażonych w system Android nie muszą już obawiać się złośliwego oprogramowania. Co ciekawe, podstawowa wersja mobilnego pakietu zabezpieczającego została udostępniona całkowicie za darmo. Za dodatkowe udogodnienia przyjdzie nam jednak dopłacić kilka dolarów.

Posiadacze smartfonów mają coraz większy wybór oprogramowania antywirusowego chroniącego nowoczesne telefony zarówno przed złośliwym oprogramowaniem infekującym urządzenia mobilne, jak również przed kradzieżą tych urządzeń. Do grona producentów posiadających w swojej ofercie tego typu oprogramowania dołączyła również firma Symantec. W zasadzie Norton Mobile Security Lite  nie wyróżnia się niczym nadzwyczajnym pośród konkurencyjnych aplikacji i w skład tego pakietu wchodzą znane już z innych pakietów moduły.

Najważniejszym z nich jest oczywiście moduł anty-malware, pozwalający na skanowanie urządzenia w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania. Program automatycznie wykrywa i neutralizuje wykryte zagrożenia zanim zdążą one rozpocząć swoją szkodliwą działalność. Symantec chwali się również przy tym, że zastosowane w Norton Mobile Security Lite nie wpływają niekorzystnie na wydajność urządzenia i szybkość jego pracy. Użytkownicy przyzwyczajeni do mechanizmu aktualizacji znanego z tradycyjnych komputerów PC będą musieli zmienić swoje przyzwyczajenia i uzbroić się w cierpliwość, bowiem według informacji podanych na stronie producenta, bazy złośliwego oprogramowania są aktualizowane raz w tygodniu.

Oprócz tego, w pakiecie Norton Mobile Security Lite nie mogło również zabraknąć modułu anit-theft odpowiedzialnego za zabezpieczania antykradzieżowe, które mogą okazać się przydatne w razie utraty telefonu. Funkcjonalność ta pozwala na zdalne zablokowanie skradzionego urządzenia, uniemożliwiające normalne korzystanie oraz dostęp do naszych prywatnych danych. Wśród dostępnych zabezpieczeń jest możliwość lokalizowania położenia telefonu na podstawie wbudowanego modułu GPS, zdalnego czyszczenia telefonu z prywatnych danych czy mechanizm uniemożliwiający uruchomienie telefonu po włożeniu obcej karty SIM.

Norton Mobile Security Lite możemy jest dostępnym całkowicie za darmo w sklepie Android Market. Niestety aplikacja póki co nie oferuje polskiej wersji językowej. Możemy za to zdecydować się na używanie interfejsu w jednym z kilku popularnych języków. Program może komunikować się z nami po angielsku, niemiecku, francusku, włosku oraz hiszpańsku.

Jeżeli chcielibyśmy również cieszyć się funkcjonalnością pozwalającą na blokowanie niechcianych przychodzących połączeń głosowych lub wiadomości tekstowych, to za taką przyjemność przyjdzie nam już niestety zapłacić. Ile? Według informacji producenta koszt zakupu rocznej subskrypcji wynosi ok. 15 dolarów.

Norton Mobile Security Lite w sklepie Android Market

 


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.