Spotflux – bezpieczne surfowanie

Dodał: admin maj - 5 - 2012

W dobie coraz większych internetowych zagrożeń nieocenionym ratunkiem okazuje się oprogramowanie zabezpieczające połączenie z siecią. Na rynku znajdziemy już sporo narzędzie tunelujących oraz szyfrujących połączenie z Internetem. Jednym z tego typu produktów jest Spotflux – aplikacja zestawiającą bezpieczne połączenie z Internetem, szyfrująca transmitowane dane oraz chroniąca przed złośliwym oprogramowaniem. Co istotne produkt Spotflux jest dystrybuowany całkowicie za darmo. Aplikacja posiada interfejs w angielskiej wersji językowej.

Spotflux jest oprogramowanie umożliwiającym bardziej bezpieczne surfowanie w Internecie poprzez szyfrowanie wszystkich danych transmitowanych przy pomocy naszego komputera oraz poprzez ukrywanie naszego prawdziwego adresu IP. Warto również zauważyć, że Spotflux jest w istocie tunelem VPN działającym przy użyciu tzw. chmury. Podczas przesyłania danych przez chmurę usługi Spotflux usuwane są szpiegowskie ciasteczka oraz blokowane są reklamy oraz złośliwe oprogramowanie.

Obsługa programu Spotflux jest banalnie prosta, więc nie przeszkadza nawet brak interfejsu w polskiej wersji językowej. Wszystko co musimy zrobić to kliknąć przycisk „Enable”, by uruchomić działanie usługi Spotflux i zacząć chronić swoje połączenie internetowe. Warto zauważyć, że w związku z tym, że cały ruch sieciowy przepływa przez serwery usługi Spotflux, podczas korzystania z Internetu możemy odczuć niewielkie spadek szybkości łącza, chociaż w większości przypadków powinien on być nieodczuwalny.

Autorzy Spotflux postawili przede wszystkim na prostotę i komfort obsługi. Aplikacja nie posiada wielu opcji konfiguracyjnych, a główne okno programu nie przeraża nadmiarem przycisków i przełączników. Po uruchomieniu usługi Spotflux chowa się automatycznie do zasobnika systemowego. Na uwagę zasługuje również niewielkie zapotrzebowanie aplikacji na zasoby systemowe, dzięki czemu normalna praca z uruchomionym Spotfluksem jest bardzo komfortowa.

Producent: Spotflux Inc.
Obsługiwane systemy: Windows XP/Vista/7.
Licencja: Freeware (darmowy)

Plik instalacyjny: kliknij tutaj (21.8 MB)


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.