Darmowe antywirusy dla firm

Dodał: admin sierpień - 27 - 2016

antywirus Program antywirusowy to ważny element systemu, a często staje się wręcz niezbędną aplikacją. Większość producentów oprogramowania oprócz rozbudowanych, ale płatnych produktów antywirusowych przygotowuje również nieco okrojone, ale całkowicie bezpłatne produkty. Jak się jednak okazuje, gruba większość z nich jest przeznaczona wyłącznie do użytku domowego co uniemożliwia ich instalację na komputerach firmowych. Co mają więc zrobić właściciele firm, który nie stać na drogie produkty? Poniżej prezentujemy listę darmowych programów antywirusowych dla firm.

Obecnie złośliwe oprogramowanie stanowi na tyle duże zagrożenie, że oprogramowanie antywirusowe stanowi jeden z podstawowych elementów systemu, instalowany w pierwszej kolejności wraz z takimi aplikacjami jak przeglądarka internetowa czy pakiet biurowy. Oprogramowanie to jest również ważnym elementem komputerów firmowych, tym bardziej jeżeli infekcja złośliwym oprogramowaniem i unieruchomienie komputera wiąże się z poważnymi stratami dla przedsiębiorstwa.

W sieci możemy znaleźć całkiem sporo porządnych programów antywirusowych, za które nie zapłacimy ani grosza. Wnikliwe przestudiowanie zapisów licencyjnych doprowadzi nast niestety do wniosku, że gruba większość z nich zezwala jedynie na niekomercyjne, a więc domowe użycie, co wyklucza instalację takiego produktu na komputerze firmowym.

Na szczęście okazuje się, że nie wszyscy twórcy oprogramowania antywirusowego mają tak restrykcyjne podejście do sposobu użycia swoich produktów i w sieci możemy znaleźć również kilka całkowicie bezpłatnych aplikacji, które możemy wykorzystać bez żadnych obaw także w firmach.

Lista darmowych antywirusów dla firm

1. 360 Internet Security

360_internet_security_2013

Darmowe oprogramowanie antywirusowe wprost od firmy Qihu 360. Atutem aplikacji jest świetnie przygotowany interfejs użytkownika, który do złudzenia przypomina produkt firmy Baidu. Produkt został wyposażony w aż trzy silnik antywirusowe: 360 Cloud Engine i QVM II Engine oraz BitDefender. Dwa autorskie silniki działają w tzw. chmurze, natomiast obecność silnika Bitdefendera wróży dużą wagę instalatora oraz odczuwalne obciążenie systemu ;) Wbrew swojej nazwie produkt jest tylko i wyłącznie antywirusem – nie posiada zapory sieciowej. Aplikacja posiada interfejs w angielskiej wersji językowej.

Pobierz 360 Internet Security

2. Baidu Antivirus

baidu-antivirusWłaścicielem tego oprogramowania jest największa w Chinach wyszukiwarka internetowa – Baidu. Aplikacja cechuje się bardzo przejrzystym i przyjaznym dla oka interfejsem użytkownika, który na myśl przywodzi innych chińskich producentów – Kingsoft oraz Qihu 360. Pod maską umieszczono 3 silniki antywirusowe: 2 autorskie firmy Baidu (w tym jeden działający w chmurze) oraz dodatkowy mechanizm niemieckiej firmy Avira. Na uwagę zasługują niewielkie rozmiary produktu, a także obecność mechanizmu HIPS. Aplikacja posiada interfejs w angielskiej wersji językowej.

Pobierz Baidu Antivirus

3. Comodo Antivirus / Comodo Internet Security

comodo-antivirus

Firma Comodo, znany producent rozwiązań w dziedzinie bezpieczeństwa, przygotowała aż dwa produkty antywirusowe, które bez przeszkód możemy wykorzystać w firmie. Do naszej dyspozycji oddano zarówno typowy program antywirusowy Comodo Antivirus, jak i cały pakiet zabezpieczający oferujący dodatkowo m.in. zaporę sieciową – Comodo Internet Security. Oba produkty posiadają interfejs w polskiej wersji językowej.

Pobierz Comodo Antivirus

Pobierz Comodo Internet Security

4. Immunet Protect

immunet

Immunet Protect to dziecko jednego z byłych inżynierów firmy Symantec. Aplikacja działa w oparciu o tzw. chmurę, więc dla skutecznej ochrony konieczne jest połączenie z Internetem. Immunet Protect dysponuje dwoma silnikami oraz trzema trybami skanowania. Użytkownicy chwalą go za błyskawiczne działania oraz względnie dobry poziom ochrony jak na darmowe oprogramowanie antywirusowe. Produkt posiada interfejs w angielskiej wersji językowej.

Pobierz Immunet Protect

5. Kingsoft Antivirus 2012

kingsoft_antivirus-2012

Dziecko chińskiej firmy Kingsoft, znanej już dobrze czytelnikom TechnetBloga jako producent przyzwoitego oprogramowania komputerowego. Produkt cechuje się bardzo prostym i intuicyjnym, a także miłym dla oka interfejsem użytkownika oraz mechanizmem antywirusowym działającym w oparciu o tzw. chmurę, co sprawia że produkt jest lekki, ale do pełnej skuteczności wymaga połączenia z Internetem. Wysoka skuteczność i niskie zapotrzebowanie na zasoby sprawia, że program otrzymuje od użytkowników wysokie noty. Niestety producent ostatnimi czasy przyhamował prace nad angielską wersją, chociaż chińska odmiana produktu jest rozwijana na bieżąco.

Pobierz Kingsoft Antivirus 2012

6. Microsoft Security Essentials

mse

Darmowe oprogramowanie antywirusowe od firmy Microsoft, stanowiące następcę produktów Windows Defender oraz Windows OneCare. Dzięki prostemu i przejrzystemu interfejsowi aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, a jej niewielkie rozmiary sprawiają, że nie obciąża w znaczący sposób systemu. W najnowszej wersji poprawiono wykrywalność wirusów oraz wprowadzono możliwość integracji programu z wbudowaną w system Windows zaporę sieciową. Licencja umożliwia bezpłatne, komercyjne wykorzystanie produktu na maksymalnie 10 komputerach firmowych. Aplikacja posiada interfejs w angielskiej wersji językowej.

Pobierz Microsoft Security Essentials

7. NANO AntiVirus

nanoav

Ciągle jeszcze młodziutkie dzieło naszych braci ze wschodu. Jeżeli nie boicie się oprogramowania w wersji rozwojowej, którego poprawności działania nikt nie gwarantuje i wielkości instalatora na poziomie ponad 300 MB nie przyprawia Was o palpitacje serca, to warto wypróbować ten produkt. Autorzy chwalą się, dobrą wykrywalnością zagrożeń oraz przyjaznym i przejrzystym interfejsem użytkownika. NANO AntiVirus nie należy jednak do najmniejszych i najmniej zasobożernych antywirusów. Aplikacja posiada interfejs w angielskiej wersji językowej.

Pobierz NANO AntiVirus

8. UnThreat Free Antivirus

unthreat

Mało znane oprogramowanie antywirusowe, którego właścicielem jest obecnie jedna z cypryjskich spółek. Produkt został wyposażony w silnik antywirusowy marki Vipre. Aplikacja została wyposażona w mechanizmy chroniące nasz w czasie rzeczywistym przed wszelkimi zagrożeniami. UnThreat Free Antivirus pozostaje niszowym i mało znanym produktem, którego próżno szukać w rankingach skuteczności oprogramowania antywirusowego. W rezultacie lepiej traktować go bardziej jako ciekawostkę niż poważne oprogramowanie dla firm. Mimo braku stosownej informacji producent twierdzi, że licencja zezwala na komercyjne wykorzystanie. Produkt posiada interfejs w angielskiej wersji językowej.

Pobierz UnThreat Free Antivirus


10 komentarzy to “Darmowe antywirusy dla firm”

 1. Olaf pisze:

  Dziwne, ze nie ma tam F-Secure. Gwarantuje centralnie zarządzaną, ochronę oraz dogodny model rozliczania SaaS! Szkoda, że autor go nie ujął

 2. admin pisze:

  F-secure nie został umieszczony w artykule bo nie oferuje bezpłatnych rozwiązań antywirusowych dla firm. Proste.

 3. Ptoku pisze:

  Ogólnie bardzo fajny temat. Przydatny. Przydałoby się coś takiego ale z antyvirusami nie dla firm, lecz dla przeciętnego domowego użytkownika.

 4. admin pisze:

  Lista antywirusów dla użytkowników domowych pojawi się również na TechnetBlogu. W tym przypadku jest trochę więcej roboty bo dostęp do darmowych rozwiązań jest nieporównywalnie większy ;)

 5. Ptoku pisze:

  No i też jak sądzę grupa zainteresowanych będzie większa :)

 6. Adrian pisze:

  Sprawdziłeś eula dokładnie? Bo comodo jest darmowy do 10 komputerów max i to przez rok czasu.

 7. companion pisze:

  Koszty oprogramowań dla firm są tak duże, że faktycznie nie każdego na to stać. Dobrze, że istnieją jeszcze programy bezpłatne, które z powodzeniem mogą zastąpić te płatne.

  // wymoderowano odnośnik. W przypadku chęci reklamy własnych produktów na blogu proszę o użycie formularza kontaktowego. – admin

 8. Antywirus pisze:

  Bardzo praktyczny artykuł. Miałem avasta ale bardzo często wyskakiwały komunikaty na temat zagrożeń -ale oczywiście da się to wyłączyć.

 9. Marcin pisze:

  Odnośnie pierwszej propozycji – cytat z licencji:
  „Qihoo 360 hereby grants you and only you a limited license to download, install, use and copy the Software on a single device for non-commercial use and without limitation on number of uses.”

 10. Mahmud pisze:

  Brakuje jeszcze ClamAV i jego wersji na windows, z których jedną jest chociażby Moon Secure Antivirus

Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.