Oglądamy Player za granicą [2017]

Dodał: admin czerwiec - 6 - 2017

Sprawdzona metoda na oglądanie Player za granicą w 2017 r. Od czasu ostatniego poradnika na temat oglądania Playera za granicą minęło już sporo czasu, dlatego postanowiliśmy odświeżyć nasz artykuł na temat możliwości oglądania serwisu Player.pl poza granicami Polski w 2017 r. Jak pewnie większość z Was wie, ograniczenia licencyjne nie pozwalają serwisowi Player.pl na umożliwienie oglądania treści wideo poza granicami Polski, co stawia naszych rodaków za granicą w ciężkiej sytuacji. Z tego artykułu dowiecie się jak obejść blokadę i oglądać Player za granicą w 2017 roku ;)

 

O ile świat technologii i internet zmienia się w zastraszającym tempie, tak player.pl (wcześniej TVNPlayer) niezmiennie od kilku lat nie pozwala zagranicznym widzom na swobodne oglądanie materiałów wideo zgromadzonych na stronie player.pl i nic nie wskazuje na to, by w 2017 roku miało się to zmienić. Co prawda właściciele serwisów player.pl oraz IPLA tłumaczą się względami licencyjnymi, ale jednak nie widać z ich strony żadnych prób rozwiązania tego tematu i umożliwienia Polakom przebywającym za granicą oglądanie streamów z player.pl oraz IPLA.

Czy w 2017 da się oglądać player.pl i IPLA za granicą za darmo?

W pierwszej wersji poradnika dotyczącego oglądania player.pl i IPLA za granicą była do tego celu wykorzystywana darmowa usługa. Jednakże z czasem okazało się, że darmowe wcale nie oznacza dobre, ponieważ wspomniane tu darmowe sposoby na oglądanie player.pl albo ipla, okazywały się szybko dezaktualizować – przestawały działać, strony pośredniczące w transmisji danych okazywały się zbierać prywatne dane użytkowników, bądź też transfer z tych stron byl na tyle słaby, że nie pozwalał na płynne odtwarzanie strumienia wideo ze stron player.pl lub IPLA, co powodowało więcej frustracji niż satysfakcji z oglądania materiału filmowego.

Dlatego też w poradniku jak oglądać player.pl i IPLA za granicą w 2017 roku raczej zrezygnuję z wyszukiwania całkowicie darmowych sposobów, ponieważ wydaje się to całkowicie bezcelowe. Sposoby te okazują się być niedziałające zaledwie w kilka tygodni od napisania poradnika, bądź też z komentarzy czytelników wynika, że i tak nie są oni w stanie oglądać programów z player.pl albo IPLA, więc poradniki są dla nich bezużyteczne.

Jak oglądać Player i IPLA za granicą w 2017 roku?

W chwili obecnej najbardziej niezawodną i sprawdzoną metodą na oglądanie Player i IPLA za granicą jest skorzystanie z usługi VPN, która zapewni nam dostęp do adresu IP z polskiej puli, co jednocześnie sprawia, że witryna IPLA bądź Player widzi nas jako widza z Polski, a nie jako widza zagranicznego, przez co wszelkie blokady treści nie mają zastosowania.

Kilka miesięcy temu opublikowaliśmy na TechnetBlogu test jednej z usług VPN oraz instrukcję pokazującą krok po kroku jak używać tej usługi do oglądania streamów wideo. Materiał ten jest ciągle aktualny pozwala więc bezproblemowo oglądać Player za granicą również w 2017 roku. Poniżej znajdziecie odnośnik do tego wpisu:

Jak oglądać Player za granicą przy użyciu NordVPN

Usługa ta zapewnia bardzo przyzwoity transfer, dzięki któremu możemy sobie pozwolić na komfortowe i płynne odtwarzanie filmów nie tylko z Player i IPLA, ale również materiałów w wysokich rozdzielczościach z NetFlixa. Atutem jest też relatywnie niewielki koszt za komfort oglądania Playera bądź IPLA za granicą – przy obecnym kursie dolara jest to nawet ok. 4zł miesięcznie.


2 komentarze to “Oglądamy Player za granicą [2017]”

  1. Anna pisze:

    Witam serdecznie obecnie jestem w Anglii i chciałabym obejrzeć. Wszystkie od inki Julii na online. Kiedyś oglądałam na player pl teraz nie mogę co mam zrobić żebym mogła znowu oglądać dziękuje anna

  2. Paweł pisze:

    Czy player.pl coś zmienił? Używam VPNu od lat i zawsze działał a teraz player nie chce dać się oszukać. :/

Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.