Charytatywna akcja i Softmaker Office 2008 za darmo

Dodał: admin grudzień - 14 - 2010

softmaker-office-2008 W zeszłym tygodniu informowałem Was o możliwości zdobycia za darmo pakietu biurowego firmy Softmaker. Dziś przedstawiam niemalże identyczną promocję, gdzie do zdobycia jest legalna i darmowa pełna wersja pakietu Softmaker Office 2008. Dlaczego warto skorzystać akurat z tej oferty? Ponieważ producent zobowiązał się, że za każdą pobraną za pośrednictwem promocyjnej strony kopię pakietu przekaże 10 eurocentów na cele charytatywne!
Oferowana aplikacja posiada interfejs w angielskiej wersji językowej. Oferowany produkt jest dostępny zarówno w wersji dla systemów Windows jak i Linux.

Trzeba przyznać, że to bardzo szlachetna akcja ze strony tego producenta. Poprzednia taka akcja na identycznych zasadach była organizowana w zeszłym roku. Łączna pula przekazanych pieniędzy wyniosła nieco ponad 10 000 euro. Pieniądze zostały rozdysponowane na projekty opublikowane na witrynie betterplace.org. Ile pieniędzy przekaże firma Softmaker w tegorocznej akcji przekonamy się w na początku przyszłego roku. Wszyscy chętni do wzięcia udziału w akcji mają czas do 31 grudnia b.r.

Warto jeszcze wspomnieć kilka słów na temat samej aplikacji oferowanej za darmo. W skład pakietu firmy SoftMaker wchodzą 3 programy: edytor tekstu TextMaker, arkusz kalkulacyjny PlanMaker oraz aplikacja przeznaczona do tworzenia prezentacji – SoftMaker Presentations. Wszystkie wymienione elementy pakietu pozwalają oczywiście na pracę z dokumentami stworzonymi w Microsoft Office.

Pakiet SoftMaker Office 2008 najbardziej docenią użytkownicy starych komputerów jak również netbooków i innych maszyn oferujących nie najwyższą wydajność. Głównym atutem pakietu jest bowiem szybkość działania i niskie wymagania sprzętowe, które pozwolą na komfortową pracę na niemalże wszystkich komputerach.

Wśród największych wad wymienić należy z kolei brak polskiej wersji językowej oraz polskiego słownika. Biorąc pod uwagę jednak, że dostępnych jest tu już kilkanaście wersji językowych, być może wkrótce doczekamy się również polskiej lokalizacji. Boli również brak możliwości otwierania i edycji dokumentów utworzonych w Microsoft Office 2007 oraz 2010.

Jak zdobyć SoftMaker Office 2008 za darmo?

Należy wejść na stronę promocji i kliknąć przycisk Download Here. Do wyboru mamy pakiet biurowy w wersji dla Windows i Linux oraz pakiet 80 czcionek. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by pobrać wszystko naraz ;) Każde pobranie za pośrednictwem tej strony to 0,10 euro na cele charytatywne!

Strona promocji


5 komentarzy to “Charytatywna akcja i Softmaker Office 2008 za darmo”

 1. herjulf pisze:

  Ten pakiet miałem bardzo króko i nie byłem nim zachywcony. OpenOffice jest o wiele bardziej funkcjonalny, na wiele OS-ów i w dodatku darmowy i dotępny do pobrania non stop.

 2. web pisze:

  No ten pakiet to chyba rzeczywiście nadaje się bardziej jako zamiennik systemowego notatnika ;) Chociaż OpenOffice to kobyła i na starszych komputerach potrafi nieźle przymulić. Może gdyby nie był napisany w jave to byłoby lepiej…

 3. kodziro pisze:

  Gdyby ten pakiet gadał po polsku to byłby hicior nie z tej Ziemi!!!

 4. Ianus pisze:

  Doskonały pakiet. Ma wszystko co potrzebne do edycji tekstu (tabele, style, sekcje, równania itp.), obliczeń oraz prezentacji. Dodatkowo generuje bardzo ładne PDF’y bez konieczności instalacji dodatkowego softu. Można też nagrać go na PenDrive i mieć wersję portable (odpowiedni plik w instalce). Oczywiście po polsku byłby olbrzymia konkurencją dla M$, może kolejna wersja już będzie PL. Działa na Ubuntu i innych dystrybucjach, a fonty, które dają zawierają polskie znaczki.

 5. trycykl pisze:

  Rewelacja. Szybkością działania, lekkością i stabilnością bije OO i MW na głowę. Lepiej niż OO radzi sobie z docami. Z pendrive’a startuje jak błyskawica. Text Maker ma wszystko, co profesjonaliście potrzebne do pisania, a że niektórzy nie mogą korzystać z wordowych fidrygałek dla nastolatek piszących pamiętniczki, to tylko dobrze :) A, interfejs łatwo można ustawić pod własne potrzeby, choć byłoby milej, gdyby był też w wersji polskiej. Polski słownik także by się przydał.

Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.