FotoFlexer – Jak zmniejszyć zdjęcie online

Dodał: admin styczeń - 30 - 2011

fotoflexer Dzisiejsza porada jest przeznaczona przede wszystkim dla osób dzielących się swoimi zdjęciami za pośrednictwem sieci. Serwisy pozwalające na publikowanie własnych zdjęć bardzo często posiadają ograniczenia co do rozmiarów i wagi dodawanych fotek. Okazuje się wtedy, że zmuszeni jesteśmy skorzystać z oprogramowania, które pozwali zmniejszyć obrazek. Jeżeli nie chcemy instalować żadnych programów lub nie możemy tego zrobić, możemy skorzystać z wygodnych aplikacji online obsługiwanych za pomocą przeglądarki internetowej.  Dzięki temu wpisowi dowiecie się jak zmniejszyć zdjęcie korzystając z darmowego serwisu w polskiej wersji językowej – FotoFlexer.

Właściciel FotoFlexera chwali się, że jest to najbardziej zaawansowana darmowa aplikacja online pozwalającą nie tylko na zmianę rozmiaru zdjęć, ale także dopasowanie mnóstwa ustawień dotyczących wyglądu fotki oraz dodanie ciekawych efektów graficznych. Możliwości serwisu są naprawdę duże. Jego mocnym atutem jest również całkowite spolszczenie aplikacji.

Przejdź do serwisu FotoFlexer

Obsługa aplikacji jest banalnie prosta. Po uruchomieniu program zaproponuje nam dodanie zdjęcia, a w następnym kroku zostanie wyświetlone okno pozwalające na wskazanie pliku, który chcemy edytować. Teraz wystarczy odczekać chwilę na załadowanie zdjęcia i już możemy zabrać się za edycję.

Aby zmniejszyć zdjęcie wystarczy wykonać następujące kroki:

  1. kliknąć ikonę zmień rozmiar
  2. za pomocą suwaków lub poprzez wpisanie dokładnego wymiaru ustalić nowe rozmiary zdjęcia. Zauważmy, że aplikacja na bieżąco prezentuje wygląd fotki po wprowadzonych przez nas zmianach.
  3. gdy ustawimy już pożądany rozmiar zdjęcia klikamy przycisk Zastosuj
  4. na koniec klikamy na dolny przycisk Zapisz i wskazujemy miejsce na dysku, w którym chcemy zapisać zmniejszone zdjęcie.

Zauważmy również, że FotoFlexer oprócz zmniejszania rozmiaru zdjęcia oferuje również szereg innych opcji edycyjnych. Znajdziemy tu tak podstawowe narzędzia jak usuwanie czerwonych oczu, kadrowanie zdjęcia, obracanie a także dopasowywanie takich parametrów jak barwa, nasycenie, jasność, kontrast.

Warto również zapoznać się z pozostałymi kartami menu pozwalającymi na dokonanie jeszcze bardziej zaawansowanej edycji. Znajdziemy tam m.in takie funkcje jak:

  • dodawanie efektów graficznych takich jak np. skala szarości, sepia, szkic, fresk, komiks i wiele innych
  • dodawanie tekstu, naklejek, obramowania, dymków, tworzenie plakatu w stylu demotywatora itd.
  • poprawianie skaz, wygładzanie
  • zniekształcanie zdjęć
  • edycja warstw
  • inteligentne wycinanie, inteligentna zmiana kolorów i rozmiaru, edycja krzywych

Jak na aplikację dostępną z poziomu przeglądarki internetowej serwis ten potrafi naprawdę wiele. Miłośnicy upiększenia zdjęć i dzielenia się z nimi w Internecie nie powinni czuć się zawiedzeni ;)


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.