Jak oglądać TVN Player i IPLA za granicą w 2024 roku

Dodał: admin grudzień - 18 - 2020

Kolejna odsłona sprawdzonego poradnika jak oglądać TVN Player i IPLA za granicą – tym razem w 2024 roku. Ponieważ poprzednie edycje naszego poradnika umożliwiającego oglądanie Playera i Ipli za granicą cieszyły się bardzo dużą popularnością oraz uznaniem Internautów (co widać po komentarzach), przedstawiamy kolejną odsłonę instrukcji, która przyda się wszystkim zainteresowanym oglądaniem tych usług streamingowych poza granicami naszego kraju w 2021 roku.

Analiza statystyk TechnetBloga pokazuje, że bardzo wielu polskich internautów boryka się z problemem braku możliwości korzystania z polskich usług VOD Player.pl (dawniej TVN Player) oraz Ipla za granicami Polski. Okazuje się, ze ze względu na ograniczenia licencyjne, bądź z innych znanych tylko właścicielom powodów, materiały wideo zgromadzone w serwisach Player.pl oraz Ipla nie są dostępne dla Internautów łączących się z siecią poza granicami Polski. Nie dziwi też fakt, że wielu rodaków jest zainteresowanych polskimi produkcjami telewizyjnymi i filmowymi, stąd też poszukują sprawdzonych metod na oglądanie Player.pl i Ipla za granicą. Stąd też śpieszymy ze stosownym poradnikiem na temat oglądania TVN Playera i i Ipla za granicą w 2024 roku.

Czy można oglądać TVN Player i Ipla za granicą w 2024 roku?

Tak jak wspomnieliśmy już na początku, serwisy co do zasady nie zezwalają na oglądanie materiałów wideo użytkownikom łączącym się z Internetem spoza terytorium Polski. Zakaz oglądania Playera i Ipla za granicą ma swoje podstawy prawdopodobnie w zapisach licencji na mocy których nagrywane są poszczególne seriale i programy rozrywkowe. Bez wchodzenia w prawnicze szczegóły można to podsumować w ten sposób, że uniemożliwienie oglądania player i Ipla za granicą nie wynika ze złośliwości właścicieli tych serwisów, ale jest związane z konie cznością wywiązania się z umów z zagranicznymi partnerami tych serwisów z usługami streamingu i wideo na żądanie.

Przeglądając ostatnie doniesienia prasowe a także informacje na stronach usług, można stwierdzić że w przyszłym roku nic nie ulegnie zmianie w tej materii i internauci w 2024 roku nadal będą mieli problem z oglądaniem player.pl i ipla za granicą. W dalszym ciągu będą więc zmuszeni do korzystania z alternatywnych sposobów dostępu do usług wideo oferowanych w obu tych platformach.

Jak oglądać TVN Player i Ipla za granicą w 2024 roku?

W 2024 roku, ciągle najlepszym sposobem na skorzystanie z Player (TVN Player) oraz IPLA za granicą, będzie korzystanie z tych usług przy wykorzystaniu z polskiego adresu IP. Połączenie z adresu IP należącego do puli polskich adresów sprawia, że usługa Player.pl lub IPLA nie identyfikuje nas jako przybysza zza granicy, ale jako internautę odtwarzającego materiały wideo z terenu Polski. I tu pojawia się pytanie: w jaki sposób uzyskać polski adres IP by oglądać Player i Ipla za granicą?

Wbrew pozorom zadanie to nie j est szczególnie skomplikowane. W internecie istnieje sporo stron oferujących usługę serwera pośredniczącego w połączeniu z konkretnymi witrynami internetowymi, dzięki czemu jesteśmy w stanie „oszukać” docelowy serwer dostawcy wideo, by ten nie identyfikował nas jako internautę oglądającego Player bądź Ipla za granicą, ale w Polsce. Brzmi skomplikowanie? Nic bardziej mylnego – na TechnetBlogu opublikowaliśmy szczegółową instrukcję skorzystania z tego sposobu:

Jak oglądać Player za granicą przy użyciu NordVPN

Na skróty: Aktywuj NordVPN i odblokuj treści wideo

Usługa ta jest wprawdzie płatna, jednak korzystając z promocji miesięczny koszt korzystania z serwera pośredniczącego to zaledwie 4 złote, co nie jest chyba sumą zawrotną. Do sporadycznego korzystania z Player i Ipla za granicą w 2024 roku można wykorzystać też serwisy pośredniczące oferujące darmowe konto, jednak pakiet danych jest na tyle niewielki, że zazwyczaj pozwoli na zaledwie kilkanaście minut oglądania wideo. Darmowi użytkownicy mają też nisze priorytety przesyłu danych, co może wiązać się z zacinaniem się strumienia wideo.


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.