Jak ściągnąć za darmo Windows 8 Developer Preview

Dodał: admin listopad - 30 - 2011

Tematyka dotycząca najnowszego dziecka Microsoftu jest ostatnio co raz bardziej popularna. Jeżeli zdążyliście przeczytać już jakieś artykuły lub obejrzeć filmy prezentujące możliwości Windows 8 Developer Preview, to pewnie nabraliście ochoty, żeby samodzielnie przetestować ten system. Aby pobrać obraz płyty instalacyjnej systemu nie trzeba wcale przeszukiwać warezów czy szperać w sieci torrent. Nie trzeba też instalować żadnych cracków. Windows 8 Developer Preview został udostępniony za darmo przez sam Microsoft i można go pobrać bezpośrednio z serwerów giganta z Redmond.

Microsoft udostępnił gotowe płyty instalacyjne systemu Windows 8 Developer Preview w postaci plików z obrazami w formacie ISO. Pobrany plik możemy wypalić na płycie DVD lub zamontować w wirtualnym napędzie i użyć np. do instalacji na maszynie wirtualnej. Udostępniono obrazy zarówno w wersji 32- jak i 64-bitowej. Płyta instalacyjna umożliwia instalację systemu wyłącznie w angielskiej wersji językowej.

Windows 8 Developer Preview jest produktem niedopracowanym, w wersji testowej. W związku z tym każdy użytkownik instaluje go na własne ryzyko, a producent nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne starty. Mam nadzieję, że tak nakreślony obraz  obecnego kształtu systemu jasno wskazuje, że nie należy go instalować na komputerach wykorzystywanych do pracy lub zawierających ważne dane. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest chyba instalacja na wirtualnej maszynie.

Wymagania sprzętowe

Microsoft twierdzi, że Windows 8 może być z powodzeniem używany na maszynach, na których były uruchamiane systemy Windows 7 lub Vista, a wymagania najnowszego produktu są zbliżone do wymagań poprzedników:

  • procesor taktowany z częstotliwością 1 gigherca (GHz) lub szybszy
  • 1 gigabajt pamięci (GB) RAM (32-bity) lub 2 GB RAM (w przypadku systemów 64-bitowych)
  • 16 GB wolnej przestrzeni dyskowej (32-bity) lub 20 GB (64-bity)
  • Karta graficzna obsługująca DirectX 9 ze sterownikiem WDDM 1.0 lub nowszym
  • Ekran multidotykowy w przypadku chęci testowania funkcji dotykowych
  • Do uruchamiania aplikacji stylu Metro, minimalna rozdzielczość ekranu powinna wynosić 1024 X 768

Upgrade starszej wersji systemu

Windows 8 Developer Preview w wersji bez narzędzi programistycznych (czyli w tej, do której linki znajdziecie niżej), oprócz czystej instalacji oferuje również możliwość upgrade-u ze starszy wersji systemu Windows: XP, Vista oraz Windows 7. Oczywiście nie zalecam tego typu instalacji, ale jeżeli ktoś byłby zainteresowany to jak najbardziej istnieje taka możliwość. W przypadku upgrade z Windows XP, nowy system zachowa konta użytkowników oraz pliki. Zaś w razie upgrade-u z Windows 7 lub Visty oprócz kont użytkowników i plików, zostaną zachowane także ustawienia.

Skąd pobrać Windows 8 Developer Preview?

Poniżej znajdziecie bezpośrednie odnośniki do plików na serwerach Microsoft.

Windows 8 Developer Preview English, 32-bit (x86)Pobierz (2.8 GB)
Sha 1 hash – 4E0698BBABE01ED27582C9FC16AD21C4422913CC

Windows 8 Developer Preview English, 64-bit (x64)Pobierz (3.6 GB)
Sha 1 hash – 79DBF235FD49F5C1C8F8C04E24BDE6E1D04DA1E9


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.