Dezinstalacja produktow Symantec

Dodał: admin wrzesień - 5 - 2009

Symantec uwielbia dodawać swoje produkty do nowego sprzętu komputerowego. Bardzo często do nowych laptopów jest dołączana próbna wersja programu Norton Internet Security lub innych ze stajni Symantec. Wszystko jest dobrze dopóki klucz testowy nie utraci ważności. Wtedy mamy do wyboru dwie opcje: albo kupujemy licencję na program albo go odinstalowujemy i szukamy alternatywnego pakietu zabezpieczającego komputer. Z doświadczenia wiem, że większość właścicieli nowych komputerów decyduje się na tą drugą opcję.

Jak się okazuje w praktyce odinstalowanie produktów Symanteca nie jest takie proste jakby się mogło wydawać. Skorzystanie z systemowej funkcji Dodaj/Usuń programy co prawda usuwa program z dysku, jednak często skutkiem dezinstalacji są komunikaty błędów, czy nawet uszkodzenie systemu uniemożliwiające jego start.

Na szczęście Symantec wydał niewielki program Norton Removal Tool służący do… odinstalowywania jego produktów z twardego dysku ;) Program wystarczy pobrać ze strony producenta a następnie uruchomić go.

Pobierz program Norton Removal Tool

Pod podanym linkiem znajduje się strona w języku polskim z krótką instrukcją jak skorzystać z programu.


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.