Sothink Blu-ray Burner

Dodał: admin kwiecień - 26 - 2011

sothink-blu-ray-burner-box Coraz mniejszą ilość dostępnego dla mnie wolnego czasu przeznaczyłem na przyjrzenie się funkcjonalności jednego z produktów marki Sothink. Producent ten organizuje od czasu do czasu jakieś promocje własnego oprogramowania, toteż co najmniej części z Was marka ta powinna być już znana. Tym razem pod lupę wziąłem narzędzie Sothink Blu-ray Burner, znane również jako Sothink HD Movie Maker 2, służącego do przygotowywania i wypalania płytek z materiałem wideo w wysokiej jakości i rozdzielczości. Produkt ten został stworzony by pomoc nam szybko i łatwo stworzyć własne płytki Blu-ray lub DVD i cieszyć się nimi na własnym kinie domowym.  Sprawdźcie co potrafi ten produkt ;)

Instalator programu Sothink Blu-ray Burner waży ok. 30 MB. Jest to raczej standardowa wielkość pliku instalacyjnego jak na obecne czasy i nikt nie powinien narzekać na czas pobierania programu z sieci, jednak osoby przyzwyczajone do kilkumegabajtowych aplikacji mogą czuć pewien niedosyt ;) Po uruchomieniu instalator wita nas możliwością wyboru wersji językowej. Wśród obecnie dostępnych opcji znajdziemy oczywiście język angielski oraz dużo mniej przydatny dla polskich użytkowników interfejs w chińskiej wersji językowej. Szkoda, że Sothink Blu-ray Burner nie doczekał się jeszcze polskiego interfejsu, miejmy jednak nadzieję, iż wraz z rozwojem produktu przyjdzie czas na polską wersję.

Główne okno programu

Główne okno programu

Wgłębiając się w temat instalacji muszę jeszcze wspomnieć, że po jej zakończeniu byłem zmuszony do ponownego uruchomienia systemu. Jest to dla mnie chyba jedna z najbardziej irytujących czynności  wykonywanych podczas pracy z komputerem. Z drugiej strony jednak zdaję sobie sprawę, że często czynność ta wynika z samej architektury systemu Windows i twórcy oprogramowania mają w tej kwestii niewielkie pole do popisu.

Po ukończeniu instalacji i uruchomieniu Sothink Blu-ray Burner wita nas prosty i przejrzysty interfejs użytkownika. Całe okno zostało podzielone kilka części, dzięki czemu bez potrzeby otwierania kolejnych okienek mamy kompleksowy wgląd w całość procesu tworzenia własnego filmu w wysokiej rozdzielczości.

Sama obsługa programu nie powinna sprawiać żadnych problemów, chociaż część opcji dotyczących parametrów przygotowywanego materiału wideo oraz wyglądu menu płyty jest schowana w kartach oraz w niewidocznej części ekranu co wymaga przewijania listy opcji. Na uznanie zasługuje dosyć sporo możliwych do definiowania parametrów. Wydaje mi się, że dla początkujących użytkowników przydałyby się dodatkowo moduły kreatorów prowadzące za rękę podczas procesu tworzenia płyty.

W tym momencie należy również wspomnieć o obsługiwanych przez Sothink Blu-ray Burner formatach wejściowych oraz płytkach, na których możemy nagrać przygotowany film:

Formaty plików źródłowych

Pliki w jakości HD : AVI(DivX, XviD), WMV, MKV, MPEG, MP4, 3GP, MOV, RMVB, AVC/H.264;

Klipy z kamer: MP4 (iPhone4), M2TS, M2T, MTS, DV (Panasonic, Sony, Canon, JVC);

Flash video: FLV;

Filmy DVD: VOB

Obsługiwane nośniki

Płyty Blu-ray  (BDMV): BD-R, BD-RE, BD-25, BD-50, etc

Płyty DVD  (AVCHD): DVD+R, DVD+RW, DVD-R, DVD-RW, etc

Obsługiwane odtwarzacze HD

Standardowe odtwarzacze Blu-ray oraz Sony PS3

Sothink Blu-ray Burner pozwala na przygotowanie materiału HD w standardzie PAL jak i NTSC. Mamy również możliwość wyboru spośród kilku dostępnych rozdzielczości filmów w klasie HD, definiowania docelowego bitrate-u strumienia wideo oraz jakości obrazu. Ciekawym dodatkiem jest okienko z podglądem przygotowywanego materiału pozwalające na zapoznanie się z docelowym wyglądem klipów wideo oraz menu płyty. Z kolei pasek stanu w dolnej części okna podaje informacje o łącznej długości dodanych klipów, przewidywanej wielkości pliku docelowego oraz szacownym czasie ukończenia zadania.

Cieszy również fakt, że Sothink Blu-ray Burner stanowi kompleksowe rozwiązanie do tworzenia płyt z filmami w jakości HD, bez potrzeby instalowania dodatkowych aplikacji. Za pomocą tego narzędzia przekonwertujemy wybrane przez nas klipy do postaci płytki DVD/Blu-ray, przygotujemy własny menu płyty oraz nagramy gotowy materiał wideo na płytę. Mamy więc możliwość uniknięcia przełączania się między kilkoma aplikacjami.

sothink-blu-ray-burner-dvdmenuPodobnie jak inne produkty tego typu dostępne na rynku, Sothink Blu-ray Burner posiada możliwość dokonywania czynności edycyjnych na dodawanych plikach wideo. Możemy więc definiować poszczególne rozdziały płytki a także przycinanie klipów oraz dodawanie napisów do filmów z oddzielnych plików tekstowych.

Producent Sothink Blu-ray Burner chwali się również, że produkt ten jest nawet do 200% szybszy od innych tego typu narzędzi dostępnych na rynku jednak nie jestem w stanie tego zweryfikować ;) Oczywiście znajdziemy tu również wsparcie dla procesorów wielordzeniowych oraz kilka profili jakości konwertowanego materiału, które będą miały decydujący wpływ na szybkość przetwarzania plików.

Jakie są wymagania tego produktu? Sothink Blu-ray Burner pracuje na systemach operacyjnych Windows XP/Vista, Windows Server 2003/2007/2008, a także Windows 7. Konieczne jest posiadanie co najmniej 128 MB pamięci RAM, chociaż oczywiście większa ilość będzie dodatkowym atutem ;). Program ten wymaga również Procesora co najmniej klasy Pentium II, ale producent rekomenduje procesory klasy P4 lub K8 lub lepsze.

Strona producenta: Blu-ray Burner.
Plik instalacyjny: kliknij tutaj
CENA: 35 dolarów


2 komentarze to “Sothink Blu-ray Burner”

  1. FreeGhost pisze:

    Świetna recenzja!…. program również wygląda bardzo interesująco, jednak jego cena działa na mnie zdecydowanie odstraszająco :)

    Pozdrawiam!

  2. Belinda pisze:

    Hello, everyone, I am from SourceTec Software Co., Ltd. Everyone from this website can get the coupon for Sothink Blu-ray Burner and other Sothinkmedia products. Or, anyone buy Sothink Blu-ray Burner, and only $10 is needed to buy another Sothink Movie DVD Maker– time-limited!

Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.