Comodo TrustConnect VPN 10 GB za darmo

Dodał: admin sierpień - 25 - 2011

comodo-trustconnect Dzięki kolejnej promocji organizowanej przez wyspecjalizowaną w produkcji oprogramowania zabezpieczającego firmę Comodo możemy dziś zgarnąć produkt, który ochroni komputer i naszą prywatność podczas korzystania z publicznych sieci. Przedmiotem promocji jest legalna i darmowa pełna wersja programu Comodo TrustConnect VPN z limitem 10 GB miesięcznie. Standardowy koszt zakupu rocznej subskrypcji z limitem 10 GB to koszt 20$. Aplikacja posiada interfejs w angielskiej wersji językowej.

Comodo TrustConnect to narzędzie, które pozwoli na bezpieczne korzystanie z Internetu podczas łączenia się za pośrednictwem publicznych sieci w kawiarniach, hotelach, bibliotekach, na lotniskach oraz w innych miejscach, bez różnicy czy korzystamy z przewodowego czy też bezprzewodowego połączenia.

TrustConnect pozwala na zabezpieczenie wszystkich prywatnych danych i uniemożliwienie ataku lub kradzieży ze strony cyberprzestępców podczas korzystania z Internetu. Bez różnicy gdzie się znajdujesz i jakiego sprzętu używasz oraz bez względu na to czy korzystasz z publicznej czy też prywatnej sieci, TrustConnect tak samo chroni Twoje prywatne dane oraz Twoją tożsamość. Dzięki korzystaniu z tego typu produktu nikt nie może przechwycić czy ukraść danych wysłanych i odbieranych podczas połączenia z siecią. Co więcej, narzędzie umożliwiając łączenie z Internetem poprzez serwery połączenia uniemożliwia nawet zidentyfikowanie prawdziwego położenia użytkownika, który nawiązał połączenie.

Comodo TrustConnect łącząc nas z Internetem tworzy tzw. wirtualną sieć prywatną (VPN) używając przy tym 128-bitowego szyfrowania, dzięki czemu wszelkie przepływające przez nasz komputer dane są w pełni bezpieczne. Dodatkowym atutem aplikacji jest jej lekkość oraz niewielkie zapotrzebowanie na zasoby systemowe.

Serwery oferowane w ramach usługi Comodo TrustConnect zostały zlokalizowane w USA oraz Wielkiej Brytanii. Warto też zauważyć, że umowa licencyjna zezwala firmie Comodo na gromadzenie logów z połączeń i możliwość ich udostępniania na żądanie stosownych władz. Połączenie tych dwóch faktów sprawia, że choć usługa VPN oferowana przez Comodo zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa to jednak nie chroni przed kontrolą ze strony odpowiednich organów.

Comodo TrustConnect VPN współpracuje z systemami operacyjnymi Windows XP, Vista, Windows 7 w wersji 32- oraz 64-bitowej, a także Mac OS X, FreeBSD, OpenBSD, Linux. Aplikacja zgłasza zapotrzebowanie na 22 MB pamięci RAM oraz 7 MB przestrzeni dyskowej.

Jak zdobyć Comodo TrustConnect VPN za darmo?

Wystarczy przejść na promocyją stronę producenta i dokonać rejestracji w usłudze Comodo TrustConnect VPN. System umożliwi zakup usługi w promocyjnej cenie 0$.

Strona promocji


30 komentarzy to “Comodo TrustConnect VPN 10 GB za darmo”

 1. vit pisze:

  Czy tylko u mnie gdy nacisnę „Download TrustConnect for Windows™” pojawia się napis „Nie odnaleziono serwera download.comodo.com.”?

 2. admin pisze:

  @vit
  Pobierałam dzisiaj rano i działało bez problemu. Może to tylko czasowy problem na serwerze.

 3. AQ pisze:

  Ja pobrałem przed chwilą, zainstalowałem i działa. Tyle, że wyświetla w przeglądarce reklamę, ale dodałem ją do filtru i blokada działa. Nie bardzo się tylko orientuję na jaki okres jest to za free?

 4. Jay pisze:

  Krótka piłka. Czy program można włączać i wyłączać na żądanie czy też chodzi non stop? Jeśli to drugie to mega z nich cwaniacy.

 5. Jay pisze:

  @AQ
  Na roczek.

 6. admin pisze:

  @Jay w trayu jest opcja connect/disconnect więc nie ma problemu z używaniem tylko na żądanie.

 7. vit pisze:

  Proszę o jakąś pomoc, bo nie mogę ściągnąć tego programu.
  Wypełniłem formularz zakładając nowe konto. Następnie loguję się i klikam z prawej strony bardziej na dole na „Download TrustConnect for Windows™” czyli link https://accounts.comodo.com/download/trustconnect/ComodoTrustConnectClient.exe i po chwili pisze mi „Nie odnaleziono serwera Firefox nie może odnaleźć serwera download.comodo.com.”
  Próbowałem próbowałem już rano, koło południa i teraz na Firefox i Operze i nawet na komputerze kolegi i jest ciągle tak samo.
  Czy robię coś źle? Czy aby program był darmowy muszę go ściągnąć tylko w ten sposób (może coś można zrobić/wejść jakoś inaczej, bo już nie wiem co zrobić)?
  Na jakiej przeglądarce Wam się udało?
  Czy wiadomo do kiedy trwa ta promocja?

 8. vit pisze:

  Na IE i Safari to samo :(

 9. AQ pisze:

  @vit podany przez ciebie link działa na moim komputerze zarówno w Firefoksie jak i w IE8 natychmiast po kliknięciu otwiera się okno pobierania.

 10. AQ pisze:

  Za to sam program łączy się z siecią beznadziejnie. Właśnie od 30 minut próbuję połączyć się z serwerami COMODO i jest wielka kicha, bo nie łączy! Podaję login, hasło i nic. Jak tak ma wyglądać ta usługa to myślę, że nie warto się w nią angażować nawet jeśli jest darmowa.

 11. vit pisze:

  A może ktoś mógłby mi przesłać na email ten program spakowany (bo chyba licencja nie jest jakoś przypisana do instalki programu do ściągnięcią tylko z mojego konta). Tylko nie wiem czy się da, bo nie znam rozmiaru tego programu. Jeśli byłoby to możliwe byłbym wdzięczny :)

 12. AQ pisze:

  @vit może wyłącz na chwilę antywirusa i spróbuj pobrać jeszcze raz? Nie mam pewności czy takie przesyłanie programu jest zgodne z prawem, więc dla wszystkiego wolę nie ryzykować. Wiem natomiast, że jakieś zabezpieczenie komputera może skutecznie blokować pobieranie plików i tu powinieneś nad tym popracować.

 13. vit pisze:

  Już próbowałem wyłączać antywirus i próbowałem tez na innym komputerze, z różnymi przeglądarkami, nic z tego nie rozumiem :( nie wiem dlaczego mi się nie udaje w żaden sposób :( Z innymi stronami nigdy nie miałem takiego problemu.
  Czyli teoretycznie wszystko dobrze klikam?
  Do kiedy jest ta promocja?

 14. vit pisze:

  I mam jeszcze pytanie czy ten program da się ściągnąć z tego linku bez logowania czy trzeba być zalogowanym?

 15. AQ pisze:

  Z linku jaki podajesz ściąga się bez logowania, a o promocji dowiedziałem się dzisiaj z tej strony. Nie wiem tylko czy warto dalej zabiegać o ten program, bo jak wspomniałem są problemy z korzystaniem z owej usługi, choć zapowiadało się całkiem nieźle :(

 16. AQ pisze:

  Jeszcze jedno: program ściąga się jako plik „exe” więc może masz jakąś blokadę na tego rodzaju pliki z sieci?

 17. yaslaw pisze:

  Testowałem przed chwilą i wszystko działa. Licencja jest na .. 600 miesięcy czyli do 2061 roku (tak przynajmniej mam widoczne w panelu administracyjnym). Prędkość połączenia średnia, ale to jest vpn więc i tak dobrze.
  Działa świetnie mój gmail twierdzi że łączyłem się z nim z Kanady, a IP otrzymuję z USA

 18. Jay pisze:

  @vit
  Plik zajmuje 1,54MB i uruchamia się natychmiast np. w IE. Jeśli ktoś ma Ci przesłać ten plik to tylko admin:)

 19. Jay pisze:

  @yaslaw
  w porównaniu do TORa działa lepiej?

 20. yaslaw pisze:

  W porównaniu do Toraw tej chwil działa dużo lepiej (aczkolwiek trza by potestować parę dni).

 21. Anonim pisze:

  Też mam tak napisane w panelu, że licencja ważna do 2061 roku. Tyle tylko, że program zaczął mi kaprysić po instalacji IE9 i przestał mnie łączyć z siecią. Musiałem go odinstalować, wywalić z rejestru wpisy i zainstalować na nowo by zaczął działać poprawnie. Przyznam szczerze, że mnie to dziwi bo nie spotkałem się z czymś takim.

 22. Jay pisze:

  A i owszem bo instaluje własną kartę sieciową i niestety ogranicza nas teoretycznie do 10Mb/s. Tak zostało ustawione. Praktycznie to internet chodzi jak 2Mb/s, pingi spadły od 5 do 10 razy, ale wszystko w miarę jakoś chodzi. Co do licencji to faktycznie jest na 50 lat.

 23. admin pisze:

  @vit
  Spróbuj pobrać instalke na przykład stąd: http://bit.ly/nH2bf9
  A swoją drogą to musisz mieć coś nie tak z konfiguracją sieci. Ale skoro piszesz, że próbowałeś na różnych komputerach to może to wina dostawcy Internetu?

 24. vit pisze:

  witam, dziękuję, udało się :)

 25. abc1 pisze:

  Moim zdaniem, ten program wcale nie chroni nas przed wypływem informacji typu gdzie i kiedy surfujemy po necie. Wręcz przeciwnie, ten program jest kolejną maszynką do zbierania o nas danych. Dlaczego? Otóż dlatego, że przeciętnego John czy inna mała, średnia a nawet taka dość duża firma nie sa w stanie nas tak do konca zinfiltrować. Tak naprawdę, to poszczególnym rządom państw zależy na informacjach o nas. Pod pretekstem piractwa (muzyka, filmy, inne) co to niby są ogromne straty finansowe (nikogo tak naprawdę nie obchodza straty gigantów medialnych, to tylko pretekst) chcą kontrolowac mozliwość wypowiedzi i wiedzieć kto wchodzi na niewygodne dla nich fora, blogi (szczególnie te polityczne i krytykujące istniejący stan polityczno-gospodarczy, polityke amerykańską i unię). Jesli dziś Ciebie ten temat nie interesuje, to może zainteresuje za lat 5, wiec dane o użytkowniku warto posiadać i niech ma zamontowany ten swój mały programik. Na podstawie aktu prawnego Patriot Act w Stanach, władza może zażądać wszelkiej informacji o internautach. Stany mogą udostepnić dane innym rządom na ich prośbę.
  Więc „dziękuję ale postoję”, sam wybieram co, gdzie sobie oglądam i nikomu nic do tego. Wolę TORa, bez względu na to, czy działa szybciej czy wolniej. Pewnie są tez inne firmy (nie amerykańskie), które produkuja taki soft. Zanim ktoś zainstaluje sobie takie oprogramowanie, niech zada sobie pytanie, po co ktoś tworzył program za free z tak odległą licencją na x lat, no i czy przypadkiem po odinstalowaniu nie zostaje „coś istotnego” w Win, co dopiero wykryć będzie można za jakiś czas. Pod pozorem hasła prywatności i wolności, firma C wciska program za free ludziom a oni instalują go sobie na wiele lat i tyle… Poza tym warto byłoby zainteresować się statystykami wykrywania wirusa Stuxnet, no zgadnij drogi Internauto, jakie to oprogramowanie renomowanej firmy nie wykrywało Stuxnet’a ? (może w tej chwili już wykrywa, bo głośno było o tym w sieci).
  Admin wyraznie napisał o tym, że tak naprawdę, to Comodo musi udostepnić dane na żądanie władz. Dziękuję za uwagę

 26. Jay pisze:

  abc1,
  polać mu.
  Chłop dobrze gada. Inwigilacja staje się powszechnie uznawana za normę. Coraz mniej obywatele mają praw. A wygodnictwo ludzkie prowadzi jedynie ku zagładzie. Demokracja niby wygląda dobrze ale powoduje, że trudniej zebrać się społeczności w większą grupę by walczyć o swoje.

 27. AQ pisze:

  @abc1 nie przesadzaj z tym Torem. Ostatnio pisałem coś na jednym forum łącząc się przez sieć Tor, a to forum ma to do siebie, że pokazują IP nie zarejestrowanych użytkowników piszących posty i jakież było moje zdziwienie gdy następnego dnia moje IP było już prawdziwe mimo użycia tego zachwalanego przez ciebie specyfiku! Nie dość, że powolne to jeszcze coraz częściej nieskuteczne i nie łudź się kolego, że ktokolwiek przy jego użyciu będzie w 100% chroniony, bo to po prostu niemożliwe!

 28. AQ pisze:

  Jeszcze jedno: nie tylko Comodo musi udostepnić dane na żądanie władz dotyczy to praktycznie wszystkich serwisów także tych na stronach www. Wystarczy poczytać sobie ich regulaminy. Dziękuję za uwagę.

 29. abc1 pisze:

  @AQ
  No tak, oczywiście, rozumiem AQ. Ja nie zachwalam Tora i nie skupiam się na Torze sticte, tylko wskazuję na pewną otoczkę. Soft jest różny i fora też. Tym niemniej jak coś jest niemożliwe, to wcale nie oznacza, że musimy godzić się na wszystko oraz akceptować istnienie tej „niemożliwości” jako stanu constans i wcale nie oznacza, że łykniemy wszystko tylko dlatego, że coś tam jest niemozliwe ( w tej chwili przynajmniej). Jesli ktos chce to będzie starał sie minimalizować pewne rzeczy, jesli się komus nie chce, to nie, jego sprawa. Jeśli ktoś uważa, że to w ogóle jest niemożliwe i nie warto sobie zawracać głowy, to niech tak robi. Jeśli kupowałem chleb w jednej piekarni i był niedobry, to poszedłem do drugiej, potem do trzeciej, nie przyjmuję pewnych rzeczy za niemożliwe, niemożliwe staje się możliwe, wszystko jest kwestią czasu, kreacji itd.
  Tak samo z softem, forami i ochroną.

 30. AQ pisze:

  Soft jest różny i fora też- zgoda ale prawo jest jedno i zazwyczaj nakazuje ono wydać dane użytkownika w pewnych określonych sytuacjach. Szukanie piekarni której to nie obowiązuje jest bez sensownym zajęciem. Skoro uważasz, że wszystko staje się możliwe i jest to tylko kwestią chęci i czasu, to spróbuj otworzyć w d..e parasol, założyć hełm odwrotną stroną lub podskoczyć wyżej własnych jaj :)
  Tymczasem nikt nikogo nie zmusza do korzystania z tej usługi, tym bardziej jeśli chce się ukraść jakiś soft ściągając go z sieci chroniąc się za COMODO. Może zamiast tego wybrać się do sklepu i tam próbować zwędzić go z półki?

Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.