FocusWriter Portable 1.3.3

Dodał: admin listopad - 2 - 2011

Czy często korzystasz z edytorów tekstu? Czy masz problemy ze skupieniem się na pisaniu tekstu i zajmujesz się niepotrzebnymi czynnościami? Jeżeli odpowiedź na oba pytania jest twierdząca, to twórca oprogramowania Graeme Gott, przygotował dla nas ciekawe rozwiązanie. Stworzył prosty edytor tekstów, którego główną funkcją jest praca w trybie pełnoekranowym  zmuszającym w rezultacie użytkownika do skupienia się na pisaniu tekstów. Aplikacja jest udostępniana całkowicie za darmo.

 

FocusWriter Portable 1.3.3 jest edytorem tekstów posiadającym możliwość uruchamiania w trybie pełnoekranowym, tak, że niewidoczny jest jakikolwiek element pulpitu. Aplikacja nie wyświetla nic poza pustą stroną, na którą możemy przelewać nasze myśli. Istot tego programu jest więc odcięcie nas od rozpraszających przycisków, okienek i innych obiektów obecnych w standardowych edytorach tekstu, które mogą mieć wpływ na odciąganie nas od głównego celu pracy z komputerem, obniżając w rezultacie naszą produktywność. FocusWrite posiada obsługę dwóch formatów prostych plików tekstowych – .txt oraz .rtf. Co więcej narzędzie jest również tzw. aplikacją, przenośną dzięki czemu możemy ją po prostu skopiować np. na pendrive i uruchomić na dowolnym komputerze bez potrzeby instalowania.

Co oczywiste, po uruchomieniu tego edytora na ekranie nie znajdziemy jakikolwiek przycisków narzędzi czy opcji. Wszystkie przyciski zostały ukryte, a dostęp do nich możemy uzyskać najeżdżając kursorem myszy na jedną z krawędzi ekranu. Aplikacja może prezentować informacje na temat liczby napisanych znaków, słów, akapitów, stron, itd. Możemy również nieco upiększyć wygląd programu poprzez zdefiniowanie indywidualnego tła.

FocusWriter Portable 1.3.3 posiada też pewien mechanizm, który ma pomóc zmotywować nas do pisania. Z pomocą programu możemy bowiem określić dzienną „normę” słów do napisania lub liczbę godzin pracy, a także ustawiać różnego rodzaju alarmy. Osoby pracujące z wieloma plikami tekstowymi na raz z pewnością docenią możliwość ich wygodnego otwierania przy zastosowaniu mechanizmu kart.

 

Producent: Graeme Gott
Obsługiwane systemy: Windows 7 (32/64-bit), Windows Vista (32/64-bit), Windows XP
Cena: Darmowy

Plik instalacyjny: kliknij tutaj (9.00 MB)


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.