Windows 8 Transformation Pack 2.0

Dodał: admin listopad - 8 - 2011

Każda z kolejno wydawanych wersji systemu Windows wprowadza nowe rozwiązania w dziedzinie wizualizacji interfejsu użytkownika. Zmiany mają jednocześnie jeszcze bardziej upraszczać sposób korzystania z systemu, jednocześnie ciesząc oko i przyciągając wzrok. Część z wprowadzanych przez Microsoft nowości można za pomocą odpowiednich narzędzi zaadaptować również do wcześniejszych wersji systemu. W rezultacie możemy więc wypróbować nowy interfejs bez potrzeby zakupu całego systemu. Jednym z takich narzędzi jest Windows 8 Transformation Pack 2.0.

 

Windows 8 Transformation Pack 2.0 potrafi symulować wygląd interfejsu użytkownika zaprezentowany w ciągle jeszcze testowej wersji systemu Windows 8. Aplikacja obsługuje systemy operacyjne Windows XP, Vista oraz Windows 7. Oczywiście nakładka najbardziej efektownie będzie wyglądać na systemie Windows 7, który zawiera już w sobie niektóre funkcje konieczne do uruchomienia nowego interfejsu. Posiadacze starszych systemów muszą zaś liczyć się z bardziej ubogim stopniem modyfikacji.

Instalacja produktu jest dosyć prosta: wystarczy wypakować plik instalacyjny z archiwum zip, a następnie uruchomić instalator. Musimy jednak przygotować się na konieczność instalacji kilku dodatków (oczywiście jeżeli nie zainstalowaliśmy ich wcześniej). Mowa tu o dosyć sporych objętościowo pakietach .NET Framework 4.0, oraz .NET Framework 2.0-3.5 jeżeli pracujecie na Windows Server albo 64-bitowej wersji XP. Po pomyślnie ukończonej aplikacji możemy już sprawdzić w jaki sposób Windows 8 Transformation Pack 2.0 jest w stanie zmienić nasz interfejs użytkownika. Autorzy programu zalecają by zachować cierpliwość, ponieważ zmiana wyglądu może zająć kilka dobrych minut, a aplikacja może chwilami sprawiać wrażenie jakby się zawiesiła. Jeżeli zmiany zostały wprowadzone pomyślnie, wówczas zostanie wyświetlone okno z prośbą o restart systemu. Po tej operacji będziemy już mogli poczuć namiastkę systemu Windows 8.

Jak wskazuje producent, na użytkowników przyzwyczajonych już do interfejsów systemu Vista oraz Windows 7, czekają może mniej rewolucyjne zmiany, ale zyskają oni dostęp do interfejsu przypominającego znany z Windows 8 interfejs Metro oraz będą mogli się cieszyć szeregiem różnych gadżetów. Natomiast na użytkowników systemów XP czekają bardziej radykalne zmiany, z kompletnie przebudowanym interfejsem użytkownika na czele. Podczas korzystania z modyfikacji możemy natknąć się na błędy uniemożliwiające korzystanie z niektórych funkcji systemu Windows. Możemy wówczas przywrócić stary wygląd poprzez ponowne uruchomienie pliku instalacyjnego.

Producent: WindowsX
Obsługiwane systemy: Windows 7 (32/64-bit), Windows Server, Windows Vista (32/64-bit),
Windows XP
Cena: Darmowy

Plik instalacyjny: kliknij tutaj (54 MB)


8 komentarzy to “Windows 8 Transformation Pack 2.0”

 1. Michał pisze:

  Da się to jakoś skutecznie usunąć później?

 2. adam pisze:

  usunąć to na pewno się da.kiedyś na xp skorzystałem z takiej transformacji ,ładnie wyglądało ale i pamiętam,że trochę system zwolnił.ten pewnie też obciąża ? żeby zdjęć trochę zobaczyć jak wygląda po przeobrażeniu.

 3. admin pisze:

  Jak to zwykle bywa z tego typu modyfikacjami, mogą się pojawić problemy z odinstalowywaniem, więc radzę zachować daleko posuniętą ostrożność i dla spokoju ducha zrobić backup danych, zanim zaczniemy się bawić takimi programami ;)

 4. admin pisze:

  Na stronie twórców jest kilka screenshotów pokazujących jak to będzie wyglądać na poszczególnych systemach:
  http://www.windowsxlive.net/windows-8-transformation-pack
  Galeria na dole strony. Jeżeli chodzi o obciążenie zasobów to zawsze takie paczki bardziej obciążają system. Trzeba być na to przygotowanym.

 5. adam pisze:

  znalazłem taki oto opis:________ 3 godziny spędziłem na instalowaniu NET Framework 4 żeby uzyskać Metro UI. Niestety nie można było jego uruchomić. Na XP była jakaś marna skórka. :P Nie warta zainstalowania.

  Windows Vista:

  Zauważyłem kilka zalet i wad:

  Zalety:

  1.Przypomina Win8 (Aero)
  2.Są takie same przyciski ikon co w Win7
  3.Jest zmieniony ekran logowania
  4.Ma trochę lepszą funkcjonalność

  Wady:

  1.Uruchamianych przy starcie różnych programów nie da się usunąć (wpisy z Autostartu)
  2.Następujące aplety Panelu sterowania są niedostępne:

  1.Autoodtwarzanie (nie będę mógł decydować o autoodtwarzaniu – niepotrzebne)
  2.Centrum kopii zapasowych i przywracania (nie będę mógł wykonać kopii zapasowej, w sumie to i tak nigdy tego nie używałem)
  3.Centrum sieci i udostępniania (nie będzie można sprawdzić stanu sieci)
  4.Centrum ułatwień dostępu (mi to nie potrzebne)
  5.Informacje wydajności i narzędzia (mi to nie potrzebne, nie sprawdzam wydajności)
  6.Konta użytkowników (będzie tylko 1 konto użytkownika z obecnymi ustawieniami, nie będzie można utworzyć czy zmodyfikować)
  7.Kontrola rodzicielska (mi to nie potrzebne)
  8.Opcje zasilania (jest ustawione na Wysoka wydajność i nie będzie można tego ręcznie zmienić)
  9.Personalizacja (nie będzie można zmienić domyślnego wyglądu jakim jest Win8 Aero)
  10.Programy domyślne (nie będzie można zmienić domyślnych programów)
  11.Raporty i rozwiązania problemów (nie będzie można zobaczyć co się stało z komputerem)
  12.System (nie będzie można zobaczyć informacji o komputerze i ocenie wydajności)

  3.Jest na pasku zadań obrazek użytkownika

  Windows 7:

  Porządne 2 skórki. Nic poza tym nie zauważyłem.

  Podsumowanie:

  Jeżeli ktoś lubi Transformation Packi to niech instaluje Win8 TP – bo jest najnowszy. ____________czyli może namieszać.

 6. adam pisze:

  dzięki za screeny.jednak zostanę przy viście bez żadnych zmian.ładniejsza oryginalna.

 7. AQ pisze:

  Według mnie instalacja tego czegoś w W7 nie ma najmniejszego sensu, albowiem nic się praktycznie nie zmienia. Odinstalowałem bez najmniejszych problemów narzędziem dostępnym w programie: 360Amigo System Speedup.

 8. Rychu pisze:

  Dla 7-mki jest lepsza wersja to 3.5

  Co do tej v2 miałem ją na xp profesional (4-letna tecra s5-13d)
  i powiem tak:
  Fajowe – pół roku tym się bawiłem i ok.
  Do xp dodaje kilka funkcji z visty np (przewijanie okien za pomocą kółka w myszce). Ponadto jest możliwość wyboru interfejsu – po starcie win8 areo lub 3 kliki i mamy naszego xp.

  Ważne aby mieć nie zaśmiecony system z aktualnymi sterami i aktualizacjami

Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.