HaoZip – Duże wejścia małego smoka

Dodał: admin styczeń - 9 - 2012

HaoZip to interesujący i również, co warto zaznaczyć, w pełni darmowy program do kompresji plików. Oferuje on bogatą funkcjonalność umożliwiając dekompresje niespełna 50 najpopularniejszych formatów:  RAR, ZIP, 7Z, ISO, IMG, TAR, DMG, ARJ i wielu innych. Aplikacja, która korzysta obecnie z najlepszego algorytmu kompresji, doceniona została przez wielu użytkowników oraz specjalistów z branży.

 

 

Chiński kompresor doskonale sprawdza się w pracy z systemem Windows. Integruje się z menu kontekstowym, dzięki czemu mamy bardzo ułatwiony dostęp do funkcji kompresji. Staranie dopracowany interfejs programu sprawia wrażenie, że mamy do czynienia  z niezwykle lekką aplikacją.

Programiści zaopatrzyli swoje „dziecko“ w benchmark. Możemy dzięki niemu sprawdzić nasz komputer pod kątem jak radzi sobie z kompresją i dekompresją. Oprócz wspomnianych już funkcjonalności – użytkownik może tworzyć samorozpakowujące się archiwa. HaoZip obsługuje także szyfrowanie spakowanego pliku. Tak jak w przypadku konkurencyjnych programów – HaoZip pozwala tworzyć archiwa zabezpieczone hasłem. Rewolucyjną rzeczą stworzoną przez programistów z „Państwa Środka“ jest także oddanie w ręce użytkowników możliwości konwertowania archiwów między różnymi formatami np. z Zip czy Rar.

Na tle konkurencji HaoZip wyróżnia się dużą wydajnością oraz szybkością wykonywania czynności. Czytając zapewnienia producentów możemy wywnioskować, że dzięki programowi obniżymy czas pakowania nawet o 45%.  Do głównych cech tego programu zalicza się: wsparcie dla procesorów wielordzeniowych, możliwość korzystania z metody podnieść-upuść oraz integrację z menu kontekstowym systemu Windows.

Autor: Kuba Nowak


5 komentarzy to “HaoZip – Duże wejścia małego smoka”

 1. Tadeusz pisze:

  Zabrakło informacji o obsługiwanych językach interfejsu.

 2. ozzz pisze:

  Jest pełne spolszczenie do tego programu. Ja używam wersji v2.5 Build 8008 i czasami program ten ma problemy z rozpakowaniem plików zabezpieczonych hasłem.Pozostałe funkcje są bez zarzutu.

 3. AQ pisze:

  @ozzz jakoś nie zdarzyło mi się spotkać z takowymi problemami w czasie gdy korzystałem z HaoZip. Uważam, że jest świetnym zamiennikiem płatnych programów. Osobiście używam programu: Power Archiver, ale tylko dlatego, że za niego zapłaciłem :)

 4. Emekk pisze:

  Bardzo fajny programik z
  wieloma funkcjami.Polecam
  ten soft z czystym sumieniem.
  Spolszczenie też można do
  niego pobrać z neta

Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.