Łatwe tworzenie zrzutu ekranu w Windows 8

Dodał: admin maj - 2 - 2012

W dotychczasowych wersjach systemów Windows tworzenie zrzutów ekranów nie było być może skomplikowaną operacją, ale wiązało się z wykonaniem kilku kroków: skorzystaniem z odpowiedniej kombinacji klawiszy, a następnie wklejeniem zawartości schowka do programu graficznego i zapisaniem jako obrazka. Wraz z wydaniem systemu Windows 8 Microsoft postanowił uprościć nieco życie użytkownikom i skrócił procedurę zapisu zrzutów ekranu. W artykule prezentujemy sposób na ekspresowe wykonanie zrzutu ekranu.

Osoby chcące udokumentować stan pulpitu mogą wreszcie czuć się w pełni usatysfakcjonowane. Koniec z prostą acz składającą się z kilku kroków procedurą tworzenia i zapisywania zrzutów ekranu. Wraz z wydaniem systemu Windows 8 czeka nas mała rewolucja w tym zakresie, a tworzenie zrzutów ekranowych będzie jeszcze prostsze.

Jak działa usprawniony mechanizm tworzenia zrzutów ekranu w systemie Windows 8? Wystarczy skorzystać z kombinacji przycisków klawisz Windows + PrtScr. Wówczas system Windows automatycznie zrzuci obraz całego ekranu komputera, a następnie zapisze go w folderze Obrazy (Pictures) w formie pliku graficznego w formacie PNG. Prawda, że proste i wygodne? ;)

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by w dalszym ciągu korzystać z samego przycisku PrtScr i zrzucony obraz edytować w zewnętrznych aplikacjach graficznych. Trzeba jednak przyznać, że do standardowych potrzeb i w przypadku konieczności wykonania szybkiego zrzutu, nowa opcja systemu Windows 9 jest bardzo przydatna.

 


2 komentarze to “Łatwe tworzenie zrzutu ekranu w Windows 8”

  1. Ewa pisze:

    Niestety sposób na ten zrzut ekranu nie działa, nie mogę znaleźć w folderze obrazy odpowiedniego pliku. Zdjęcie się nie zapisuje. Co w takiej sytuacji?

  2. admin pisze:

    Tekst powstał w chwili gdy dostępna była jeszcze wersja rozwojowa systemu Windows 8, także do finalnego wydania mogło się coś zmienić. Niestety nie mam dostępu do żadnego komputera z Windows 8, żeby to sprawdzić. Z tego co wyczytałem, to Windows 8 posiada wbudowane narzędzie do zrzutów ekranu, więc to chyba najlepsze rozwiązanie problemu ze zrzutami ;) Zawsze też możesz skorzystać z jednej z wielu zewnętrznych aplikacji, które posiadają bardziej finezyjne funkcje ;)

Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.