TeraCopy – szybkie kopiowanie plików

Dodał: admin maj - 1 - 2012

Wielu użytkowników systemów Windows narzeka na szybkość kopiowania plików w tych systemach. I rzeczywiście coś jest na rzeczy, gdyż wraz z zaprezentowaniem Windows 8 okazało się, że Okienka mogą dużo szybciej transferować dane. Czy jednak musimy czekać do oficjalnej premiery i liczyć się ze sporym wydatkiem na kupno nowego systemu by cieszyć się szybkim kopiowaniem? Okazuje się, że nie. Na rynku jest bowiem sporo produktów, które przyśpieszą proces kopiowania w systemach starszych niż Windows 8. Jednym z nich jest właśnie recenzowany TeraCopy. Co ważne, aplikacja posiada interfejs w polskiej wersji językowej.

TeraCopy to niewielkie i proste w użyciu narzędzie, które znacząco przyśpiesza proces kopiowania plików w systemach Windows. W czym przejawia się unikalność tego programu? Otóż TeraCopy dynamicznie dopasowuje rozmiary buforów, by zredukować czas odczytu plików. Dzięki asynchronicznej metodzie kopiowania aplikacja jest w stanie przyśpieszyć proces kopiowania pomiędzy dwoma fizycznymi dyskami twardymi.

Program TeraCopy został wyposażony również w inne ciekawe funkcje, których próżno szukać w w standardowym module, wbudowanym w systemy Windows. Aplikacja automatycznie przesuwa problematyczne pliki na koniec kolejki, tak by nie spowalniały transferu, a jednocześnie by użytkownik mógł sprawdzić, które pliki wymagają uwagi. W rezultacie więc w przypadku uszkodzonego pliku TeraCopy kilkukrotnie ponowi próbę kopiowania, a w przypadku niepowodzenia po prostu pominie ten plik i automatycznie przystąpi do kopiowania następnego, nie zatrzymując całego procesu transferowania danych. Ciekawą funkcję jest również możliwość automatycznego sprawdzania sum kontrolnych CRC, dzięki czemu mamy pewność, że transferowane dane stanowią dokładną kopię plików źródłowych.

TeraCopy urzeczywistnia także bardzo ważną acz dotychczas niedostrzeganą przez Microsoft funkcję pauzowania i wznawiania procesu kopiowania plików. Dzięki temu nie jesteśmy ograniczeni co do sposobu korzystania, a proces transferowania danych może być zatrzymywany i ponawiany wiele razy. Na uwagę zasługuje też opcja integracji TeraCopy z powłoką systemu Windows. Dzięki temu dostęp do aplikacji zyskujemy za pomocą menu kontekstowego, a sam program zbliża się tym samym do pełnoprawnego zamiennika systemowego mechanizmu kopiowania plików.

 

Producent: Code Sector
Obsługiwane systemy: Windows 2000 / XP / Vista / 7 / 8 (32- i 64-bitowe)
Cena: Darmowy (z wyłączeniem zastosowań komercyjnych)

Plik instalacyjny: kliknij tutaj (2.8 MB)

 

 


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.