Szybka recenzja: Internet Download Manager

Dodał: admin grudzień - 30 - 2012

Witam serdecznie po raz kolejny czytelników TechnetBlog. Tym razem chciałbym napisać o dobrze Wam znanym programie jakim jest Internet Download Manager. Jest to bez wątpienia obecnie najlepszy na rynku program, który wspomaga pobieranie przeróżnych danych z Internetu. Jak wspomniałem przed chwilą myślę że program ten jest znany, może nie wszystkim ale większości Czytelników.

Rozpocznę może od oficjalnej strony czyli: http://www.internetdownloadmanager.com/ A ile kosztuje licencja na ten jakże zacny program? Na powyższej stronie cena 24,95$. Jest to cena promocyjna – trwająca do 30 grudnia (przypuszczam że w momencie publikacji tej recenzji zniżka ta już będzie nieaktualna, ale kto wie, może producent znów zrobi jakąś przecenę na IDM). Standardowa cena to niecałe 30$. Dla chętnych podaję bezpośredni odnośnik gdzie można kupić licencję na IDM: https://secure.internetdownloadmanager.com/buy_idm.html

Producent IDM zapewnia, że program może zwiększyć prędkość pobierania nawet do 500%. Spójrzmy teraz jak IDM prezentuje się w praktyce i czy rzeczywiście zasługuje na miano najlepszego menedżera pobierania.

Tak wygląda menu programu. Już na pierwszy rzut oka IDM wygląda na niezwykle prosty w obsłudze program. Wszystkie pobrane, niedokończone jak i zakończone pobierania można wyświetlić klikając na odpowiedni przycisk po lewej stronie. Oprócz tego wszystkie pobierane dane są od razu przyporządkowywane do określonego typu: skompresowane, dokumenty, muzyka, programy, film. Jeśli ktoś przez dłuższy czas używa IDM to listy pobierania szybko się zapełnią.

 

Po instalacji IDM bez problemu integruje się z przeglądarką którą używamy. Teraz gdy będziemy chcieli coś pobierać IDM będzie automatycznie oferował pobieranie. Na zdjęciu pokazuje jak wygląda okno „Ściąganie pliku”. Po prawej stronie widzimy jak duży jest plik. Pozostałe informacje to URL strony z której pobieramy plik. IDM automatycznie dobiera Kategorie pobieranego pliku. Jak w swoim przykładzie prezentuję pobieranie pliku instalacyjnego IDM. Jak widać program prawidłowo sklasyfikował plik do kategorii Programy.

Tak prezentuje się okno pobierania. Pobieranie można zatrzymać lub całkowicie z niego zrezygnować. Jak widać na zdjęciu program wyświetla informacje dotyczące pliku i procesu pobierania. Wszystko jest bardzo czytelne i przejrzyste.

Podsumowanie

Podsumowując IDM nie bez powodu jest niezwykle ceniony wśród internautów. Ja swoją przygodę z IDM rozpocząłem kilka lat temu. Widząc jaką opinią cieszy się ten program postanowiłem go wypróbować, tutaj dodam że IDM można legalnie testować przez 30 dni, po tym okresie należy kupić licencję. Nie będę pisał o tym czy się opłaca kupować licencję czy też nie, powiem po prostu że IDM to program niemalże doskonały. Zawsze gdy w Internecie na różnych serwisach są konkursy na IDM to cieszą się one dużym zainteresowaniem i wcale się nie dziwie. Darmowe programy podobne do IDM też są dostępne – o nich nie będę się wypowiadać po porostu darmowych menedżerów pobierania nigdy nie używałem. Również płatnych konkurentów IDM ma sporo, testowałem kilka z nich, żaden z nich nie przekonał mnie co do swoich możliwości tak jak Internet Download Manager.

Autor: Tester


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.