Energizer Intelligent – inteligentna ładowarka

Dodał: admin październik - 24 - 2011

Niniejszym wpisem zapoczątkowujemy w serwisie TechnetBlog cykl recenzji i testów elektroniki użytkowej. Ponieważ ostatnio w moje ręce wpadła ładowarka akumulatorków Energizer Intelligent postanowiłem, że to właśnie ona będzie współudziałowcem w tym debiucie. Firma Energizer zapewnia iż Energizer Intelligent to zupełnie nowa jakość w dziedzinie ładowarek, a w połączeniu z akumulatorkami Energizer Extreme tworzy najlepszy zestaw dostępny obecnie w portfolio producenta. Czy rzeczywiście jest warta zainteresowania? Przekonajcie się sami.

Jeżeli należycie do tej grupy osób, które widząc kilka podobnych produktów wybierają najtańszy, bo „skoro nie widać żadnej różnicy to po co przepłacać”, to powinniście przeczytać ten tekst z zainteresowaniem. Jako posiadacz wyeksploatowanej, chińskiej i przede wszystkim taniej ładowarki akumulatorków, postanowiłem sam przekonać się co oferują producenci markowych rozwiązań oraz czy decydując się na zakup tego typu urządzenia rzeczywiście warto dopłacić kilka złotych i wybrać coś z wyższej półki.

Rewolucja od Energizer

Pierwsze co uderza po kontakcie z ładowarką Energizer Intelligent to elegancka i estetycznie wykonana obudowa z miłego w dotyku tworzywa. Pod tym względem produkt bije na głowę swoje tańsze odpowiedniki i sprawia, że nie musimy go w pośpiechu chować z pola widzenia np. tuż przed przyjściem gości ;) Producent dysponujący zespołem designerów z pewnością zadbał o to by, kupujący „oczami”, wiedzieli na co zwrócić uwagę podczas wizyty w sklepie.

Panel LCD -real foto

Wróćmy jednak do tytułowej rewolucji. Otóż Energizer twierdzi, iż podczas projektowania nowego produktu wziął sobie do serca potrzeby i sugestie użytkowników, tworząc produkt wychodzący na przeciw najważniejszym oczekiwaniem. O czym mowa? Energizer zaopatrzył swoją ładowarkę w wyświetlacz LCD przedstawiający 2 najważniejsze informacje związane z procesem ładowania akumulatorków: ilość czasu pozostałą do zakończenia ładowania (podawaną w godzinach) oraz stopień naładowania ogniw. Trzeba przyznać, że w porównaniu do najprostszych ładowarek, sygnalizujących jedynie fakt, iż akumulatorki są ładowane, to duży krok naprzód. Z drugiej jednak strony rację należy również przyznać tym osobom, które twierdzą, że takie udogodnienia są miłe i podnoszą komfort korzystania z urządzenia, nie są jednak niezbędne do jego działania. Ot, zależy co kto lubi.

Na uwagę zasługuje jednak kilka innych ciekawych funkcji zastosowanych w urządzeniu Energizer Intelligent. Po pierwsze ładowanie automatycznie przerywa się, gdy akumulatorki są pełne, dzięki temu minimalizuje się ich zużycie. Jest to funkcja, która bodaj najbardziej ucieszyła mnie w tym urządzeniu. Przede wszystkim z tego względu, iż rozwiązuje problem z którym często się borykam – zapominanie o tym, że ładowarka cały czas pracuje. W skutek tego akumulatorki są ładowane przez długie godziny, a zdarzało się, że ładowarka pracowała nawet przez kilka dni ;) Wśród innych ciekawych funkcji produktu należy również wymienić funkcję ochrony przed przebiegunowaniem, która nie pozwala na ładowanie nieprawidłowo włożonych akumulatorków, co mogłoby doprowadzić do wycieku z ogniwa i uszkodzenia ładowarki. Poza tym ładowarka Energizer Intelligent potrafi również rozpoznać i zasygnalizować użycie uszkodzonego akumulatorka lub baterii. Typowy proces pełnego ładowania akumulatorków wynosi zazwyczaj od 6 do 8 godzin.

Jeżeli miałbym szukać jakichkolwiek wad tego urządzenia, to zwróciłbym uwagę na konieczność ładowania akumulatorków parami, chociaż nie jestem pewny czy w tej półce cenowej znajdziemy już ładowarki oferujące możliwość ładowania każdego akumulatora z osobna. W niektórych tanich ładowarkach możemy za to znaleźć gniazdo umożliwiające ładowanie akumulatorów 9 V. Jeżeli takowe posiadacie to niestety ładowarka Energizer Intelligent nie będzie dla Was dobrym wyborem.

Akumulatorki Energizer Extreme

Kompletny zestaw - real foto

W zestawie z ładowarką Energizer Intelligent znajdziemy również komplet 4 akumulatorków AA Energizer Extreme. Jak wskazuje producent, nowe akumulatorki Energizer zostały zaprojektowane tak, aby zaspokajać zróżnicowane potrzeby użytkowników. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii Super Lattice Alloy posiadają:

  • większą wydajność
  • większą liczbę cykli ładowania
  • wyższy współczynnik utrzymania ładunku

Innowacyjne akumulatorki Extreme i Precision są dostępne w dwóch typach: AAA i AA, o pojemnościach 800 mAh (typ AAA) oraz 2300 i 2400 mAh (typ AA).  No dobrze, dużo technicznego bełkotu, ale co wynika z tego dla użytkownika? W prawdzie nie testowałem ich długo, ale mogę śmiało powiedzieć, że są one po prostu dobre ;) – nie inaczej zresztą jak inne produkty firmy Energizer.

Prawdziwy obraz ich trwałości można uzyskać niestety po długotrwałym testowaniu, jednak mając na uwadze dotychczasową jakość produktów, szczególnie zwykłych baterii Energizer, z których chętnie korzystam, myślę że i na akumulatorkach się nie zawiodę. Chciałbym jeszcze zwrócić uwagę, że na akumulatorkach dołączonych do zestawu znalazłem dumny napis „made in Japan”, który, w przeciwieństwie do wszechogarniającej nas chińszczyzny jest dla mnie zapowiedzią wysokiej trwałości i jakości produktu. ;)

Podsumowanie

Podsumowując muszę przyznać iż mi, posiadaczowi wyeksploatowanej, prostej ładowarki typu „noname” produkt Energizera bardzo się spodobał. Po kilkudniowym testowaniu zarówno samej ładowarki Energizer Intelligent jak również dołączonych do kompletu akumulatorków Energizer Extreme, cały zestaw sprawuje się bez zarzutu. Tym samym myślę, że wybierając pomiędzy tanią ładowarką z dolnej półki a produktem firmy Energizer, warto jednak zdecydować się na tą drugą opcję. Dopłacając kilka złotych odstajemy kilka znacznie poprawiających wygodę funkcji, ale przede wszystkim solidne wykonanie, które – mam nadzieję – zaowocuje bardzo niską awaryjnością produktu ;)

Zalety:

  • solidne i eleganckie wykonanie
  • czytelny wyświetlacz LCD
  • ochrona przed przebiegunowaniem akumulatorków
  • sygnalizacja uszkodzonych akumulatorków

Wady:

  • konieczność ładowania akumulatorków parami
  • brak możliwości ładowania akumulatorków 9V

Producent: Energizer
Sugerowana cena detaliczna: 109 zł (ładowarka oraz komplet akumulatorków)

 

 

potrafi również rozpoznać i zasygnalizować użycie uszkodzonego akumulatorka lub baterii.


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.