Avast! Mobile Security na Androida za darmo

Dodał: admin grudzień - 11 - 2011

Kolejna informacja przeznaczona dla użytkowników telefonów komórkowych i innych urządzeń z systemami Android. Właściciel marki Avast chce powalczyć o rynek mobilnego oprogramowania antywirusowego. W związku z tym do dyspozycji użytkowników została oddana całkowicie darmowa i legalna pełna wersja pakietu zabezpieczającego Avast! Mobile Security. Produkt znajduje się obecnie w fazie beta testów, ale jest dostępny dla wszystkich za pośrednictwem Market Android. Producent zapewnia, że premiera wersji finalnej nastąpi w najbliższym czasie.

Avast! Mobile Security jest już najwyraźniej w zaawansowanej fazie testów, bo producent na swoim blogu zapewnia, że stabilną wersję będziemy mogli pobrać jeszcze w grudniu tego roku, a konkretnie w okolicach świąt Bożego Narodzenia. Co więcej, producent zachowuje w stosunku do aplikacji dotychczasową politykę cenową i według zapewnień pakiet pozostanie całkowicie darmowy również po oficjalnej premierze.

Co ciekawego znajdziemy w Avast Mobile Security? Oto najważniejsze funkcje tego produktu:

  • ochrona w czasie rzeczywistym
  • skanowanie aplikacji przed ich zainstalowaniem
  • osłona czuwająca nad bezpieczeństwem podczas przeglądania stron internetowej
  • zdalne blokowanie
  • zdalna lokalizacja
  • zdalny alarm
  • powiadomienie o zmianie SIM karty, przydatne jeśli ktoś ukradnie Twój telefon i próbuje zmienić kartę SIM!
  • możliwość zdalnego fotografowania z użyciem wszystkich zarówno przedniej jak i tylnej kamery urządzenia.

Avast! Mobile Security został ciepło przyjęty przez społeczność użytkowników Androida i pierwsze opinie są jak najbardziej pozytywne. Warto jednak zauważyć, że Internauci ostrzegają przed możliwością niestabilnego działania aplikacji. Czasami pakiet potrafi się zawiesić i odmówić dalszej współpracy. Mając na względzie, że produkt jest ciągle w fazie rozwojowej, możemy mieć nadzieję, że do czasu premiery wszelkie mankamenty zostaną usunięte.

Aplikację można pobrać bezpośrednio ze sklepu Android Market: kliknij tutaj
Cena: darmowy
Wymaga Androida: 2.1 lub nowszy
Wielkość pliku: 1.4 MB.


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.