Recenzja programu Ashampoo WinOptimizer 8

Dodał: admin grudzień - 31 - 2011

Kolejna odsłona WinOptimizer tym razem oznaczona numerem 8 jest połączeniem kilku aplikacji tego producenta. O ile zdecydowana większość produktów Ashampoo nie napawa zbytnim optymizmem, to wersja 8 jest tu wyjątkiem. Udostępnienie wersji oczko wyższej od słabej 7 w niedawno dostępnej promocji (znacznie okrojona) podyktowały zapewne promocje podobnych produktów innych producentów, z którymi wersja 7 nie mogła się równać.

 

Instalacja przebiega szybko, co ważne program jest spolszczony. A że testowałem wcześniejsze produkty Ashampoo z wynikiem miernym, to nie zdziwił mnie fakt braku ikony na pulpicie ani w pasku zadań. Pomijając „byka” programisty, w folderze z instalką utworzyłem skrót od ikony WO8, która uruchomiłem program.

Podstawowa optymalizacja uruchomiła się automatycznie a podwójny zegar wskazał zużycie CPU i RAM. Klikniecie w okno -Moduły otwiera dostęp do innych opcji programu. Tu standard – one click optimizer, drive cleaner, registry opt. internet cleaner i defrag 3. Warto zwrócić uwagę, że w wersji 8 większość działania funkcji została poprawiona i faktycznie nie zawodzi. Wreszcie zintegrowano ósemkę z inna aplikacja z pod flagi Ashampoo -HD Optymizer, która była oferowana oddzielnie.

W efekcie defrag3 daje proaktywną defragmentacje dysku, lub wskazanych partycji. Warto wspomnieć, że w porównaniu z Q&Q czy Perfect Disc, proces ten minimalnie obciąża system i nie jest zauważalny, ponieważ uruchamia się w stanie bezczynności. W dużo bardziej rozbudowanych TuneUp i Mechanic systemu proatywnej defragmantacji nie uświadczymy.

Kolejnym atutem WinOptimizer 8 to -File Associator, który podważa skuteczność rozbudowanych aplikacji służących do deinstalacji oraz sprzątania resztek po odinstalowanych pozostałości. File Associator jest listą pozostałości w systemie, które nie mają odniesienia do innych programów i tych które jest w stanie naprawić. Pliki określone kolorem czerwonym, można skacować z poziomu programu a wytłuszczone naprawić. Funkcja Live Tuner- jak nazwa wskazuje system przechodzi stan analizy i optymalizacji sytemu w czasie rzeczywistym, a co za tym idzie zwieksza zużycie CPU i RAM. Warto skorzystać z zakładki Benchmark i sprawdzić kondycje PC na podstawie analizy online sprzętu o podobnej konfiguracji.

Podsumowanie

Ashampoo WinOptimizer 8 jest programem z nie najwyższej półki, sprosta wymaganiom średnio zaawansowanych  użytkowników a przejrzyste i intuicyjne menu w jęz. polskim pozwala pewnie poruszać się w środowisku. Mimo dużego postępu aplikacja pozostawia niedosyt. Brakuje poczucia lekkości, która daje TuneUp 2012 czy Advanced System Care 5.

Recenzja kolejnego godnego uwagi programu niebawem.

Autor recenzji: Wojtek Lesiński


5 komentarzy to “Recenzja programu Ashampoo WinOptimizer 8”

 1. jerzy601 pisze:

  to prawda mocno obciaza zużycie CPU i RAM-u oraz fakt jest troche ciężki dla systemu,brakuje mu lekkosci.

 2. Tomek pisze:

  Ten program nie jest spolszczony całkowicie. Część funkcji jest nadal anglojęzyczna.

 3. AQ pisze:

  A ja krótko: jest do kitu i szkoda nań czasu.

 4. wojtek pisze:

  ciesze sie ze sie ze mna zgadzacie, zwłaszcza AQ
  Pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego w Nowym Roku

 5. Kutafon pisze:

  Ale pieprzycie,mi system smiga zajebiscie po Ashampo

Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.