Wideo-test: Clever AntiVirus 2012

Dodał: admin styczeń - 31 - 2012

Po wczorajszej burzliwej dyskusji związanej z prezentacją wideo polskiego programu antywirusowego Clever AntiVirus 2012, na skrzynkę kontaktową TechnetBloga trafił kolejny materiał poświęcony temu właśnie produktowi. Wojtkowi Lesińskiemu udało się zainstalować oraz uruchomić program ;) i postanowił sprawdzić skuteczność aplikacji na paczce złośliwych kodów. Z przebiegiem testu można zapoznać się oglądając poniższy materiał filmowy.

 

Autor: Wojtek Lesiński


4 komentarze to “Wideo-test: Clever AntiVirus 2012”

 1. fancy-man pisze:

  Dziwię się autorowi tego filmu. Sami „producenci” prosili, aby program nie został sprawdzany na paczkach wirusów. Nie rozumiem tej wczorajszej dyskusji. MrAlskare pokazał, że program został, jakby to powiedzieć, w mało profesjonalny sposób napisany. Założę się, że MrAlskare inne programy też testował bez tej biblioteki i jakoś inne działały. Po za tym, w filmiku MrAlkatego widać wagę folderu z wirusami. Jest ona o wiele wyższa niż na tym materiale. Wniosek? Jest prosty. Wojtek Lesiński nie zna się na tym. Daruj sobie chłopie!

 2. Autor pisze:

  Mimo tego że ten program to nie „Cleaver” tylko Clever to przecież prosiłem – nie ma sensu testowanie tego programu na paczkach. Prosiłem – nie pomogło. Testowana była pierwsza wersja. To prosty program! Nie ma heurystyki, HIPS, blokera behawioralnego… To na razie szkielet antywirusa. Wykrywa to, co ma tylko w definicjach. Czy tylko ja mam wrażenie że to reklama programu Emsisoft? Połowa filmu jest poświęcona jak on świetnie skanuje.

 3. kamil10506 pisze:

  Rada dla naszego pseudo-testera; najpierw wypakuj paczkę z wirusami, dobrze? Nie wiem, czy wiesz, ale nie wszystkie programy skanują pliki spakowane…. Żenujące.

 4. rafikrafiki pisze:

  Buhaha. To świetny test. Widzę, że autorowi przybyło nawet 14 zainfekowanych plików po skanie emsisoftem. Moja rada jest taka. Podszkol się trochę w testowaniu i poczytaj o zasadzie działania różnych skanerów, a w szczególności rozpakowuj paczki przed skanem i testuj wyłącznie wersje finalne.

Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.