Hardkorowy crash-test: Samsung Galaxy S3 vs iPhone 4S

Dodał: admin sierpień - 11 - 2012

Smartfonowa wojona pomiędzy dwoma największymi wrogami – Samsung Galaxy S III i Apple iPhone 4S przenosi się na nowe pole. Co bardziej fanatyczni użytkownicy postanawiają udowodnić wyższość jednego urządzenia nad drugim poprzez bezpośrednie pojedynki, w tym oczywiście poprzez finezyjne i efektowne crash-testy. Jeżeli standardowe zrzucenie obu telefonów z określonej wysokości nie robi na Was wrażenia to możecie zainteresować się najnowszym sprawdzianem, w którym smartfony są włóczone za rozpędzonym samochodem. Link do filmu zaktualizowany.

Czego to ludzie nie zrobią dla dobra nauki… albo dla sławy. W sieci pojawiały się już testy, na których sprawdzano wytrzymałość świeżo wypuszczonych na rynek urządzeń, poddając je próbie upadku z określonej wysokości. Jeżeli już dobrze wiecie jaka jest wytrzymałość Samsunga Galaxy S III i iPhone 4S na upadek ze stołu to czas sprawdzić wrażliwość tych urządzeń podczas innych, typowych zastosowań.

Twórcy najnowszego testu doszli do wniosku, że typowemu użytkownikowi smartfona może się zdarzyć nieopatrzne włóczenie swojego telefonu za rozpędzonym samochodem. Toteż postanowili oni sprawdzić czy ekrany obu urządzeń są podatne na tego typu uszkodzenia. Przy okazji autorzy crash-testu sprawdzili wytrzymałość powłoki Gorilla Glass, w którą został wyposażony Samsung Galaxy S III Wyniki tego niekonwencjonalnego testu zostały opublikowane w postaci krótkiego ale efektownego filmu:

Wnioski? Jak widać Samsung Galaxy S III wyszedł z crash-testu obronną ręką z niewielkimi obrażeniami natomiast iPhone 4S okazał się trochę bardziej delikatny i najwyraźniej tego typu samochodowe przejażdżki mu nie służą. Jeśli więc zamierzacie od czasu do czasu przeciągnąć swój telefon po niekoniecznie gładkiej nawierzchni, to Samsung Galaxy S III jest zdecydowanie lepszym wyborem niż iPhone 4S ;)

Jeżeli natomiast ten efektowny crash-test zainspirował Was do nakręcenia własnego filmu sprawdzającego odporność telefonu to nie zapomnijcie pochwalić się nam o tym pochwalić. Test z przyjemnością zostanie opublikowany na łamach TechnetBloga! ;)

 


4 komentarze to “Hardkorowy crash-test: Samsung Galaxy S3 vs iPhone 4S”

 1. TM pisze:

  „ten film wideo jest prywatny”

 2. admin pisze:

  @TM Video zaktualizowane.

 3. Jay pisze:

  To nie był crash test a demonstracja podatności ekranu na zarysowania. Test wykonano kiepsko bo pod koniec telefony już się nie ślizgały tylko podskakiwały na krawędziach. Trzeba by było każdy czymś obciążyć albo przymocowaś na spodzie np. szeroką listewkę.
  Niemniej test wygrał Samsung Galaxy S3.

  Tutaj porównanie crash test iPhone 4S i Samsung Galaxy S2.
  http://www.youtube.com/watch?v=dDtNCiBQ8lc
  Wygrał Samsung Galaxy S II.

  a tu iPhone 4s i Samsung Galaxy S3.
  http://www.youtube.com/watch?v=SVvz_A96xrs
  Wygrał Samsung Galaxy S3.

  Podsumowując
  iPhone 4S – Samsung Galaxy S2 – Samsung Galaxy S3
  1:1:1
  REMIS?

 4. teleKROWA pisze:

  Ogólnie jeśli chodzi o jakość wykonania to modele marki Samsung są tu bezkonkurencyjne. Co do Iphone’ów to niestety są bardzo podatne na uszkodzenia – nawet przy najzwyklejszym upadku.

Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.