Kaspersky Mobile Security 9 na 3 miesiące

Dodał: admin maj - 10 - 2011

kaspersky-mobile-security Dzisiaj drugi dzień wspólnej akcji promocyjnej dziennika Rzeczpospolita i producenta oprogramowania antywirusowego firmy Kaspersky. Tym razem do wzięcia produkt antywirusowy dedykowany dla bardziej zaawansowanych telefonów komórkowych i smartfonów. Przedmiotem promocji są legalne klucze licencyjne uprawniające do korzystania z pełnej wersji Kaspersky Mobile Security 9 przez 90 dni. Koszt zakupu licencji z roczną subskrypcją to 115 zł. Pakiet ten posiada interfejs w polskiej wersji językowej. Licencje dystrybuowane są za darmo, jedynym kosztem jest koszt zakupu papierowego wydania gazety – 7,99 zł.

Kaspersky Mobile Security 9 pojawiał się już kilkukrotnie w tego typu promocjach, sądzić więc można, że jest już produktem całkiem dobrze znanym. Szkoda tylko, że firma Kaspersky kiepsko traktuje potencjalnych klientów z polski oferując im wersję testowe ważne jedynie przez 90 dni, podczas gdy chociażby naszym sąsiadom zza Odry oferowane są klucze o dwa razy dłuższym okresie przydatności.

Kaspersky Mobile Security 9 to pakiet zabezpieczający zapewniający kompleksową ochronę dla nowoczesnych telefonów komórkowych działających pod kontrolą mobilnych systemów operacyjnych. Cyberprzestępcy coraz częściej korzystają z możliwości jakie daje im tworzenie wirusów na urządzenia przenośne, stąd też również producenci oprogramowania antywirusowego włączają się do gry tworząc aplikację mające zapobiec temu procederowi.

Podstawową funkcją pakietu Kaspersky Mobile Security 9 jest oczywiście ochrona przed złośliwym oprogramowaniem dedykowanym urządzeniom mobilnym. Ponadto pakiet potrafi ukryć wybrane przez nas kontakty i SMS-y, które chcielibyśmy zachować tylko dla siebie. Jeżeli to nam nie wystarcza to Kaspersky Mobile Security może umieścić kontakty i SMS-y w zaszyfrowanych folderach. Warto uwagi jest również funkcja filtrowania wiadomości tekstowych i rozmów głosowych. Sprowadza się ona do definiowania tzw. białych i czarnych list. Kaspersky w wersji mobilnej oferuje również funkcje ochrony rodzicielskiej pozwalającą na zablokowanie wysokopłatnych numerów premium oraz lokalizację  telefonu wykorzystując moduł GPS, oczywiście tylko w wypadku gdy jest on zamontowany w telefonie.

Firma Kaspersky zaimplementowała w swoi produkcie również mechanizmy pozwalające na zabezpieczenie telefonu przed kradzieżą. Wśród nich można wymienić zdalne blokowanie telefonu i czyszczenie prywatnych danych oraz lokalizowanie położenia telefonu za pomocą modułu GPS.

Obecnie Kaspersky Mobile Security 9 może współpracować z następującymi systemami operacyjnymi:

  • Symbian OS 9.1, 9.2, 9.3, 9.4 Series 60 – tylko telefony Nokia
  • Microsoft Windows Mobile 5.0, 6.0, 6.1, 6.5

Jak zdobyć Kaspersky Mobile Security 9 za darmo?

Konieczny jest zakup dzisiejszego wydania dziennika Rzeczpospolita. Na okładce od płytki znajdziemy kod z gazety, który należy wpisać w odpowiednie pole formularza rejestracyjnego. W odpowiedzi na wypełniony formularz w ciągu 2 dni roboczych otrzymamy klucz licencyjny do pakietu.
Producent przypomina, że do legalnego pozyskania licencji konieczne jest posiadanie dzisiejszego wydania Rzeczpospolitej (strona rejestracyjna wspomina także o Dzienniku Gazety Parkiet).

Formularz rejestracyjny


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.