Neo`s SafeKeys – ochrona przed keyloggerami

Dodał: admin maj - 6 - 2012

Keyloggery to złośliwe oprogramowanie mające na celu kradzieży wrażliwych danych jak loginy i hasła, numery kart kredytowych czy inne prywatne dane. Działanie keyloggerów opiera się o przechwytywanie ciągów znaków wprowadzanych z klawiatury. Neo`s SafeKeys to wirtualna klawiatura pozwalająca na wpisywanie wrażliwych danych przy użyciu myszki i uniemożliwiając tym samym przechwycenie wprowadzanych danych. Produkt ten jest dystrybuowany całkowicie za darmo. Aplikacja posiada interfejs w angielskiej wersji językowej.

Neo`s SafeKeys to bezpieczna klawiatura ekranowa, która według deklaracji producenta ma zapewniać 100% ochrony przed złośliwym oprogramowaniem wykradającym wrażliwe dane, takim jak keyloggery, monitory schowka systemowego czy narzędzia tworzące zrzuty ekranów bez wiedzy użytkownika. Tego typu oprogramowanie zabezpieczające staje się już powoli składnikiem oprogramowania antywirusowego, ale jeżeli nasz antywirus nie ma takiej funkcji, warto zainteresować się zupełnie darmową wirtualną klawiaturą od austriackiej firmy Aplin Software.

Neo`s SafeKeys umożliwia wprowadzanie ciągów znaków z kompletnym pominięciem sprzętowej klawiatury. Dzięki aplikacji możemy wpisywać hasła z użyciem myszki do bezpiecznego pola tekstowego, skąd następnie przeciągnąć wprowadzony ciąg znaków do odpowiednich okienek logowania, przy użyciu techniki przeciągnij i upuść. Dzięki temu Neo`s SafeKeys jest w stanie przeciwdziałać wszystkim technikom kradzieży stosowanym przez złośliwe oprogramowanie tego typu. Producent zapewnia, że technika wprowadzania z użyciem przeciągnij i upuść współdziała z wieloma aplikacjami oraz większością przeglądarek internetowych.

Warto również zwrócić uwagę na niewielką wagę programu i oraz niskie zapotrzebowanie na zasoby systemowe. Dzięki temu aplikacja Neo`s SafeKeys może być uruchomiona przez cały czas pracy z komputerem, nie wpływając ujemnie na wydajność systemu. Co więcej jest to aplikacja przenośna (portable) i nie wymagająca instalacji, dzięki czemu możemy ją umieścić np. na pendrive i mieć ją zawsze przy sobie podczas korzystania z różnych komputerów.

Producent: Aplin Software
Obsługiwane systemy: 2000/XP/Vista/7
Licencja: Freeware (darmowy)

Plik instalacyjny: kliknij tutaj (0.6 MB)


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.