Microsoft Office 365 dla firm na rok za darmo

Dodał: admin czerwiec - 10 - 2012

Microsoft Office 365 to okrzepła już na rynku usługa polegająca na lokalizowaniu pakietu biurowego Microsoft Office w tzw. chmurze, dzięki czemu użytkownicy mogą korzystać z pakietu z poziomu różnych urządzeń bez potrzeby instalacji jakiegokolwiek oprogramowania. Polski dystrybutor oprogramowania Microsoft przygotował dla właścicieli firm promocję, dzięki której każdy przedsiębiorca może uzyskać całkowicie za darmo legalną roczną licencję na usługę Microsoft Office 365. Pakiet Microsoft Office 365 posiada interfejs w polskiej wersji językowej.

Microsoft Office 365 to odmiana świetnie nam znanego pakietu biurowego, dystrybuowana w oparciu o zupełnie nową filozofię. Moduły pakietu Microsoft Office 365 są bowiem umieszczone na zdalnych serwerach Microsoft, a klient usługi uzyskuje dostęp do pakietu łącząc się z serwerami producenta przez interfejs obsługiwany z poziomu przeglądarki internetowej. Nowa filozofia działania pakietu skierowana jest przede wszystkim do firm preferujących rozproszony tryb pracy i poszukujących rozwiązań umożliwiających wspólną pracę grupową z każdego miejsca na świecie i przy wykorzystaniu nie tylko tradycyjnych komputerów, ale również nowoczesnych urządzeń mobilnych.

Pakiet Microsoft Office 365 to również zupełnie inny sposób rozliczania opłat licencyjnych. W przeciwieństwie do tradycyjnej odmiany tego pakietu biurowego klienci płacą miesięczny abonament za każdego użytkownika korzystającego z pakietu. Microsoft przygotował kilka wariantów cenowych, w zależności o funkcjonalności jakiej poszukują klienci. Nowy model rozliczeniowy ma na celu minimalizację kosztów zakupu licencji, a w odniesieniu do konkretnych przedsiębiorstw może przekładać się na znaczące oszczędności.

Akcja promocyjna Microsoftu to próba przekonania polskich przedsiębiorców do całkowicie nowych rozwiązań w dziedzinie oprogramowania biurowego. Zadanie jest o tyle trudne, że szczególnie sektor małych i średnich przedsiębiorstw jest mocno konserwatywny w tej kwestii, a spora część mikroprzedsiębiorców decyduje się wręcz na wykorzystywanie pakietów dystrybuowanych jako opensource, uważając zakup komercyjnej licencji za zbędny wydatek.

Nie mniej jednak trzeba przyznać, że niniejsza promocja to bardzo ciekawe rozwiązanie, zważywszy na fakt, że przedsiębiorcy nie są jakoś szczególnie rozpieszczani jeżeli chodzi o promocje pozwalające na dłuższe testowanie pełnych wersji oprogramowania. Tym bardziej cieszy fakt, że Microsoft zdecydował się na rozdawanie aż rocznych licencji.

Jak zdobyć Microsoft Office 365 na rok za darmo?

Wystarczy udać się na stronę promocji przygotowaną przez polskiego dystrybutora produktów Microsoft i wypełnić krótki formularz rejestracyjny.

Strona promocji


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.