Jak oglądać TVN Player i Ipla za granicą

Dodał: admin listopad - 23 - 2013

remotes Dwa najpopularniejsze polskie serwisy VOD serwujące produkcje dwóch największych komercyjnych stacji telewizyjnych cieszą się wśród internautów coraz większą popularnością. Niestety ze względów licencyjnych dostępu do materiałów wideo zostali pozbawieni użytkownicy łączący się z siecią spoza terytorium Polski. W Internecie znajdziemy sporo instrukcji pozwalających na rozwiązanie tego problemu, jednak większość z nich jest dosyć skomplikowana. Tym razem będzie to jednak proste i skuteczne rozwiązanie wykorzystujące wtyczkę Hola!

Uwaga! Wpis o charakterze archiwalnym – zaprezentowany tu sposób prawdopodobnie już nie działa. Sprawdź najnowsze wpisy na ten temat:

1. Oglądamy player.pl i iplę za granicą przy użyciu NordVPN

Cała sztuczka z ominięciem ograniczeń polega na skorzystaniu ze z lokalizowanego na terenie Polski serwera pośredniczącego w ruchu pomiędzy naszym komputerem a witryną docelową, dzięki czemu serwis VOD będzie identyfikował nas jako osobę łączącą się z Internetem z terenu Polski. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by takie połączenie zorganizować sobie samodzielnie, ale my w tym celu wykorzystamy gotową wtyczkę, która całą brudną robotę wykona za nas ;)

Do uruchomienia Ipli i TVN playera wykorzystamy wtyczkę Hola. Jak chwalą się twórcy tego projektu, Hola jest używana już przez ponad 10 milionów Internautów na całym świecie, pomagając w ominięciu ograniczeń regionalnych stosowanych przez niektóre serwisy internetowe. Programiści przygotowali wtyczki do przeglądarek Firefox i Chrome oraz aplikacje dla systemów Android, Windows oraz Mac. W instrukcji wykorzystamy wtyczkę dla przeglądarki Google Chrome.

Jak oglądać TVN Player i Ipla za granicą przy pomocy Google Chrome?

1. Udajemy się na stronę sklepu z aplikacjami Google Chrome Store, a następnie klikamy przycisk ZA DARMO umieszczony w prawym górnym rogu strony.

2. Przeglądarka wyświetli okienko z prośbą o potwierdzenie, że chcemy zainstalować nowy dodatek. Klikamy przycisk Dodaj.

3. Czekamy aż Chrome zainstaluje dodatek. Po zakończeniu instalacji po prawej stronie paska adresu pojawi się nowa ikona z uśmiechniętym płomykiem. Przeglądarka otworzy również nową kartę z olbrzymią strzałką, która mniej spostrzegawczym wskaże dokładne położenie przycisku.

4. Klikamy na przycisk dodatku Hola, a następnie w wyświetlonym okienku na przycisk English. Z rozwiniętej listy możemy wybrać preferowaną wersję językową interfejsu. Twórcy dodatku przygotowali polską wersję językową, dzięki czemu z jego obsługą poradzą sobie osoby nie znające żadnego języka obcego.

hola-jezyk

Wybór wersji językowej

5. Udajemy się na stronę, którą chcemy odblokować (np. tvnplayer.pl), a następnie klikamy na znaną nam już ikonkę płomyka i czekamy chwilę, aż dodatek załaduje dostępne opcje.

6. Teraz już wystarczy wybrać pierwszą dostępną opcję (PL VPN), by z tą konkretną witryną nasza przeglądarka połączyła się przy pomocy serwera zlokalizowanego w Polsce. Po nawiązaniu połączenia dodatek automatycznie przeładuje stronę umożliwiając pełen dostęp do serwisu :)

hola-odblokuj

Odblokowywanie serwisu TVN Player

Sposób instalacji w przeglądarce Firefox jest podobny, a sposób użytkowania – identyczny, więc nie ma sensu przygotowywania oddzielnej instrukcji dla wielbicieli ognistego lisa. Z pewnością poradzicie sobie z samodzielną instalacją tego dodatku!

Uwaga! Chociaż we wpisie przedstawiłem dodatek Hola jak remedium na problemy Polaków przebywających za granicą, to aplikacja ta jest nie mniej przydatna dla osób przebywających na terenie Polski. Dzięki Hola możemy np. uzyskać dostęp do serwisów kierowanych do obywateli USA, takich jak chociażby Hulu, Netflix czy Pandora!

Strona domowa projektu: www.hola.org
Cena: darmowy


63 komentarze to “Jak oglądać TVN Player i Ipla za granicą”

 1. Piotr pisze:

  Witam a czy jest jakaś możliwość aby zrobić coś z telewizorem aby były dostępne kanały poza granicami Polski. Nie na kompie tylko bezpośrednio na telewizorze.

 2. Anonim pisze:

  a u mnie niestety nawet po zainstalowaniu dodatku nie dziala player :(

 3. Gość pisze:

  Zupełnie nie działa to rozwiązanie, można sobie odpuścić

 4. Anonim pisze:

  Super u mnie działa tzn. w ANGLII

 5. wikunia51 pisze:

  TO JAKIS SZAJS! NIE DZIALA!!!

 6. maciej pisze:

  nie działa niestety. Odpalają się reklamy, potem licznik wskazuje 0.18 sekund ale ekran pozostaje czarny i pusty… A podobno innym działa z U,K.

 7. maciej pisze:

  Jeśli komuś działa w U.K. niech napisze co i jak. Acha, ja próbuję w Google Chrome na MacBooku…

 8. Anonim pisze:

  Każdy z darmowych użytkowników Hola staje się automatycznie węzłem wyjściowym jej sieci. Oznacza to, że jeśli zainstalujesz program Hola, Twój komputer może zostać wykorzystany przez całkowicie nieznane Ci osoby nie tylko do przeglądania Onetu, ale także do pobierania pornografii dziecięcej, wysyłania wiadomości o podłożonych ładunkach bombowych czy obrażania prezydenta. Informacja dotycząca tej funkcji programu nie jest ukryta przed użytkownikiem – co prawda nie jest eksponowana na stronie serwisu, lecz znajduje się w zapisach regulaminu oraz w dodatkowych informacjach opublikowanych na stronie. Jak można się spodziewać, większość szczęśliwych użytkowników Hola nie zdaje sobie sprawy z tej sytuacji – do momentu odwiedzin organów ścigania.

  https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/uzytkownicy-popularnej-uslugi-vpn-stali-sie-nieswiadomie-czescia-botnetu/

 9. Anonim pisze:

  jestem we wloszech i u mnie tez nie dziala

 10. Anonim pisze:

  wtyczka dziala jak najbardziej ale to tvn player jest jakis oporny… onet hula az milo

 11. Iwona pisze:

  Działa! Dzięki :)

 12. Bruno pisze:

  Działa! Jestem w Anglii.

 13. Ewa pisze:

  ogladam polska tv polbox, bardzo mi sie podoba, polecam! maja duzo kanalow, archiwum i nie badzo duzo kosztuje ta telewizja.

Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.