Szybki test: Panda Global Protection 2011 +konkurs!

Dodał: admin wrzesień - 19 - 2010

panda-global-protection-2011 Lada chwila czeka nas polska premiera pakietów zabezpieczających pochodzących ze stajni Panda Security. Oprogramowanie Pandy, które jeszcze kilka lat temu uznawano najwyżej za średniaka ostatnimi czasy zaskoczyło nas innowacyjnym modułem kolektywnej inteligencji i świetną wykrywalnością szkodliwego oprogramowania. Sprawiło to, że w najnowszych rankingach programów antywirusowych produkty Pandy zajmują czołowe lokaty i skutecznie walczą z liderami rynku o zadowolenie i zaufanie klientów. Co nowego przygotował producent w najnowszej wersji oznaczonej liczbą 2011? Czy produkty Pandy w najnowszych odsłonach namieszają jeszcze bardziej na rynku oprogramowania zabezpieczającego? TechnetBlog przetestował najbardziej rozbudowany pakiet – Panda Global Protection 2011. Sprawdźcie czy warto go kupić!

Dla wszystkich, którzy chcą świętować polską premierę tego oprogramowania zabezpieczającego firma Panda Security Polska przygotowała wielką niespodziankę. Do zdobycia 5 pełnych wersji Panda Internet Security 2011 PL wraz z roczną subskrypcją! Wartość pojedynczej nagrody to aż 213zł!

Po uruchomieniu programu, oczom naszym ukazuje się proste, ascetyczne wręcz – w porównaniu chociażby z Nortonem – okno główne. Z drugiej strony brak niepotrzebnych wodotrysków zostanie uznane przez część użytkowników za niewątpliwą zaletę. Tym zaś co znajdziemy od razu po uruchomieniu programu jest szybki dostęp do wszystkich modułów programu. Jasne i czytelnie ułożone odnośniki sprawią, że nawet nowicjusz nie będzie miał problemów w odnalezieniu się w tym pakiecie. Opcje konfiguracyjne każdego z modułów są dosyć rozbudowane i pozwalają na dostrojenie pakietu do indywidualnych potrzeb. Trzeba przyznać jednak, że przeciętny użytkownik prawdopodobnie nie będzie musiał wcale do nich zaglądać. Panda Global Protection optymalnie chroni komputer zaraz po jej zainstalowaniu – nie trzeba nic ustawiać!

panda-global-mainwindowAntywirus

Po przejściu do do funkcjonalności modułu antywirusowego w zasadzie nie czekają na nas żadne niespodzianki. Do wyboru mamy tu standardowe opcje skanowania całego komputera, wybranych plików i folderów, a także poczty e-mail. Ciekawostką jest natomiast funkcja Wykrywaj luki, która sprawdzi czy w komputerze nie istnieją znane i niezałatane luki wykorzystywane przez popularne wirusy. Trzeba przyznać, że jest to bardzo użyteczna funkcja. Oczywiście istnieje również możliwość zaplanowania wykonywania konkretnych zadań za pomocą wbudowanego programu planera zadań.

Czas na przetestowanie możliwości silnika antywirusowego z modułem kolektywnej inteligencji, który jest chlubą firmy Panda Security. Czymże jest kolektywna inteligencja. Tak przedstawia ją sam producent:

Najwyższa skuteczność działania dzięki Kolektywnej Inteligencji. Miliony użytkowników Pandy dzielą się informacjami o najnowszych zagrożeniach, automatycznie udoskonalając ochronę wszystkich podłączonych komputerów.

Co oczywiste skorzystanie z dobrodziejstw kolektywnej inteligencji wymagać będzie połączenia z Internetem podczas skanowania komputera. Jak sprawuje się silnik antywirusowy? Po odpaleniu skanowania w standardowym trybie – skanuj komputer proces skanera zużywał około 6-10% czasu procesora i 3-14MB pamięci RAM. Trzeba przyznać, że jest to bardzo dobry wynik. Podczas skanowania spakowanych archiwów użycie procesora potrafi wzrosnąć nawet do 50% a zajętość procesu w pamięci RAM do 70MB. Panda Global Protection 2011 posiada również opcje sterujące zużyciem zasobów zapobiegające „zamuleniu” komputera. Nie wiem tylko czemu opcja Aktywuj regulację obciążenia procesora nie jest domyślnie włączona zaraz po instalacji. Tak czy inaczej włączone skanowanie nie przeszkadza w swobodnym przeglądaniu Internetu czy np. tworzeniu dokumentów w edytorze tekstów.

Wygląda na to, że moduł Kolektywnej Inteligencji jest naprawdę skuteczny. Skanowanie przyniosło wynik w postaci  potencjalnie niebezpiecznego pliku. Zagadką pozostaje kwestia czy pliku tego nie wykrył zainstalowany wcześniej Norton czy plik ten może zagościł na komputerze już po instalacji nowego pakietu. O każdym wykrytym szkodniku możemy dowiedzieć się więcej klikając odpowiedni odnośnik i przechodząc do bazy wiedzy Panda. Szkoda tylko, że jest ona w języku angielskim.

Skanowanie w toku

Skanowanie w toku

Zapora sieciowa (firewall)

W standardowym trybie pracy działa sobie cicho chroniąc nasz komputer i wyświetlając monity o zezwolenie konkretnym aplikacjom na połączenie z siecią gdy jest to niezbędne. Jeżeli nie wystarczą nam standardowe ustawienia, to zawsze możemy skorzystać z rozbudowanych opcji konfiguracyjnych pozwalających na stworzenie zaawansowanych reguł dla konkretnych programów, usług, portów czy adresów IP. Możliwe jest także budowanie czarnych i bałych list dla komputerów podłączonych do sieci lokalnych. Wart uwagi jest również moduł Zarządzanie siecią pozwalający na sprawdzenie czy obecne w sieci lokalnej maszyny są w wystarczającym stopniu chronione, a także dający możliwość analizowania ruchu sieciowego.

W tym miejscu warto również dodać, że pakiet Panda Global Protection 2011 posiada także moduł chroniący naszą prywatność w sieci i zapobiegający niezamierzonemu wyciekowi prywatnych danych. Moduł ten chroni nas również przez podejrzanymi witrynami mogącymi wykradać prywatne dane.

Kontrola rodzicielska

Ten moduł ucieszy szczególnie rodziców chcących chronić swoje dzieci, ale także pracodawców chcących zablokować dostęp do niektórych stron na służbowych komputerach. Panda Global Protection 2011 zawiera kilka standardowych profilów ale daje również możliwość samodzielnego definiowania jakie kategorie stron lub jakie konkretne witryny powinny zostać zablokowane. Szkoda tylko, że moduł ten nie jest do końca skuteczny w praktyce. Przykładowo zablokowanie stron z kategorii biznes nie pozwoli na wejście na znany portal money.pl ale już nie zablokuje witryny dziennika giełdowego Parkiet. Przydałoby się więc popracować nad skutecznością tego modułu. Zdaje sobie sprawę, że ciężko jest skatalogować wszystkie dostępne w sieci witryny, ale może warto tu by wykorzystać np. moduł podobny do kolektywnej inteligencji?

Ochrona antyspamowa.

Ochrona antyspamowa nie zaskakuje żadnymi rewelacjami. Skuteczność modułu jest przeciętna i trochę brakuje jej do lidera w tej dziedzinie – filtra antyspamowego poczty Gmail. Na plus warto odnotować doklejanie na końcu każdego e-maila linku pozwalające na szybkie i wygodne decydowanie czy konkretną wiadomość należy uznać za spam czy też nie.

Moduł kopii zapasowych

Moduł kopii zapasowych

Tworzenie kopii zapasowych

Umieszczenie w pakiecie zabezpieczającym modułu pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych to moim zdaniem strzał w dziesiątkę. Nie musimy tym samym wydawać dodatkowych pieniędzy na dodatkowe oprogramowanie czy poszukiwać bezpłatnych rozwiązań. Gotowy do pracy moduł tworzenia kopii zapasowych mobilizuje również by robić je na bieżąco ;) Oprócz funkcjonalności tworzenia kopii zapasowych na dyskach twardych zyskujemy również możliwość przechowywania kopii bezpieczeństwa na odległych serwerach. Panda daje nam 2GB miejsca by przechowywać swoje dane. Odpowiedzialny za to jest nie wbudowany w pakiet moduł a usługa realizowana za pomocą aplikacji Mozy Backup. Rozwiązanie być może nie do końca wygodne, bo wiąże się z koniecznością instalacji dodatkowego programu, ale trzeba przyznać, że jest on bardzo prosty w obsłudze. Szkoda tylko, że ta dodatkowa aplikacja komunikuje się z użytkownikiem w języku angielskim co dla części polskich użytkowników może być znacznym utrudnieniem.

Inne ciekawe funkcje

Trzeba przyznać, że jest ich naprawdę sporo. Czytanie ulotki reklamowej producenta przyprawia niemalże o zawroty głowy,a na twarzy pojawia się mimowolny uśmiech ;) Do dyspozycji mamy np. prosty moduł optymalizacji systemu pozwalający na uporządkowanie plików na dysku i wykonanie defragmentacji. Z pomocą Panda Global Protection 2011 możemy także szyfrować pliki, a także usuwać je w bezpieczny sposób, nie pozwalający na późniejsze ich odtworzenie. Interesujący jest także moduł pozwalający na skonfigurowanie komputera tak, by móc w bezpieczny sposób połączyć się nim z innego miejsca na świecie.

Pakiet zawiera również moduł bezpiecznego przeglądania internetu (sandboxing). Oparty jest on o maszynę wirtualną VirtualBox i prawdopodobnie dystrybucję linkusową. „Prawdopodobnie” ponieważ nie udało mi się zainstalować tego dodatkowego narzędzia, ponieważ po pobraniu obrazu dystrybucji wyświetlany został monit o przerwaniu pracy instalatora, a kolejne próby ponowienia procesu pobierania skutkowały tym samym. Nie wiem skąd wynikał ten problem ale nie udało mi się go rozwiązać.

Podsumowanie

To mi się podoba: bardzo skuteczny moduł kolektywnej inteligencji, umiarkowane zużycie zasobów systemowych, ogromna ilość dodatkowych modułów i narzędzi pozwalająca na dodatkowe podniesienie bezpieczeństwa bez wydawania setek złotych na dodatkowe aplikacje lub szukania darmowych zamienników

To mi się nie podoba: nie wszystkie narzędzia są dostępne w języku polskim, nieudana instalacja sandbox-a

Cena pakietu: 233 zł
Informacje o pakiecie na stronie producenta: http://www.pandasecurity.com/poland/homeusers/solutions/global-protection/

KONKURS!

Firma Panda Security Polska chce byśmy razem z nią świętowali polską premierę pakietów zabezpieczających. W związku z tym producent zasponsorował 5 licencji ESD na pakiet Panda Internet Security 2011 PL wraz z roczną subskrypcją! Wartość pojedynczej nagrody to aż 213 zł!

Co zrobić by wziąć udział w konkursie? Wystarczy wykonać dwa proste kroki:

1. Zasubskrybuj newsletter TechnetBlog (jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś). Formularz znajdziesz w prawym górnym rogu strony.

2. W komentarzu poniżej napisz dlaczego chciałbyś otrzymać pakiet Panda Internet Security 2011 PL. Nie zapomnij wpisać w formularzu komentarza swojego adresu e-mail.

W konkursie wezmą udział wszystkie zgłoszenia przesłane do środy 6 października 2010 r. do godz. 24:00. Zwycięzców 4 licencji wskaże algorytm losujący random.org. Piąta licencja trafi do czytelnika, którego komentarz najbardziej przypadnie mi do gustu. Liczę na waszą inwencję! ;) Życzę powodzenia!


53 komentarze to “Szybki test: Panda Global Protection 2011 +konkurs!”

  1. Orion pisze:

    Używam wersji 2010 tego pakietu (też z promocji) i jestem z niej zadowolony. Jest skuteczny (dobra wykrywalność, bardzo mało falszywych alarmów), nie zamula kompa. Więc chętnie przetestowałbym u siebie wersję 2011 która podobno jest jeszcze bardziej ulepszona w stosunku do poprzedniej

  2. […] Szybki test: Panda Global Protection 2011 +konkurs! | TechnetBlog […]

  3. hema3131 pisze:

    Bardzo proszę o jedną licencję na ten program ponieważ szczerze mówiąc nie stać mnie aby zapewnić komputerowi dobą ochronę antywirusową

  4. golem14 pisze:

    Bardzo chętnie zapoznałbym się z tym produktem. Mam nieco starszy komputer i niestety współczesne darmowe narzędzia typu Internet Security zjadają mi za dużo zasobów. Piszesz, że Panda dość rozsądnie zarządza zasobami systemu – sprawdźmy to u mnie. Panda IS ma wbudowany Firewall na którym bardzo mi zależy, ponieważ do mojego systemu nie mogę już doinstalować kolejnej aplikacji zajmującej się bezpieczeństwem. Darmowy antywirus + darmowy firewall to trochę za duże obciążenie. Naprawdę przyda mi się program, który ma wszystkie te narzędzia w jednym.

  5. jan pisze:

    Używam Pandy Cloud sofcik lekki i bezproblemowy z innowacyjną technologią sprawdza się znakomicie jednak nie w pełni zabezpiecza komputer dlatego z przyjemnością zainstalowałbym pełne zabezpieczenie jakie daje Panda Global.

  6. Montagros pisze:

    Bezpieczeństwo podczas przeglądania internetu jest dla mnie sprawą priorytetową. Testuję różne programy antywirusowe i pamiętam, że Panda bardzo podobała mi się w wersji 7. Niestety kolejne odsłony były wiele słabsze i tendencja ta utrzymywała się, aż do wersji 2010, w której firma Panda znacząco poprawiła wykrywalność, niezawodność oraz zmniejszono zużycie zasobów. Używając ten program można było jednak odnieść wrażenie, że jest on dosyć niedopracowany. Być może był to taki Beta test przed wersją 2011, w której zmiany w stosunku do wersji 2010 są czysto kosmetyczne. Mam nadzieję, że w 2011 poprawiono wszystkie niedociągnięcia 2010, i że Panda IS 2011 byłby programem antywirusowym który zagości na moim dysku na kolejne 365 dni.

  7. Paweł pisze:

    Jak dla każdego użytkownika, dobra ochrona przed szkodliwym oprogramowaniem to jeden z filarów opowiedzianego korzystania z komputera. Korzystając z wielu różnych programów antywirusowych, przekonałem się, że są produkty bardzo dobre, ale też natrafiłem na tzw.”buble”. Myślę, że pakiet zabezpieczający firmy Panda dobrze ochroni mój system i moje dane. Firma ta jest na rynku od wielu lat i wciąż wydaje dobre oprogramowanie zabezpieczające, któremu mogę zaufać i być zadowolony z dobrej ochrony komputera.

  8. inominatus pisze:

    Panda to od wielu lat jeden z liderów w dziedzinie bezpieczeństwa PC. Firma zabłysnęła właściwie 2-3 lata temu gdy z pakietu o podstawowych parametrach ochrony zaczął klarować się naprawdę skuteczny i stabilny program. Kolejnym milowym krokiem w jej rozwoju był zeszły rok w którym wprowadziła usługe cloud …czy clod ( ..zapomniałem jak się pisze), dzięki której znacząco zwiększyła się wykrywalność zagrożeń gdyż producent zaczął sięgać do wyników clodowców którzy na swoich maszynach stali się tak jakby pierwszym ogniwem pozyskiwania nowych wiadomości na temat malware. Kiedyś ten programik mimo świetnej wykrywalności zabierał całkiem sporo zasobów co dla mnie z uwagi na małe moce mojego PC było istotnym problemem, więc sięgałem po kompromisowe produkty typu Eset,Avira .Jednak jak już wspomniałem od około 2-3 lat program ewaluuje bardzo dynamicznie w kierunku znaczącej poprawy szybkości i lekkości co powoduje rosnącą jego popularność. A testy mówią same za siebie, że PANDA to b dobry wybór gdyż masowo w rankingach różnych pism komputerowych i testów program zajmuje bardzo regularnie miejsca 1-3 deklasując często takie dawniejsze potęgi jak Kaspersky czy Norton. Dodatkowo to co mi się w PANDA [podoba to system konfiguracji oparty na zasadzie user frendly dzięki któremu dostęp do zaawansowanych ustawień ochrony nie wymaga od użytkownika znaczącego zaawansowania merytorycznego w temacie ochrony. A dlaczego to takie ważne …bo komputer to często narzędzie pracy nie tylko dla mnie ale również siostry, jednego z rodziców czy dziewczyny a więc osób wśród których zawsze znajdzie się osoba dla której pojęcie wirus,malware czy infekcja to taka sama abstrakcja jak dla starożytnych Greków bezzałogowe loty na Marsa .Nie chcę tylko bezkrytycznie i na siłę być fanem-entuzjastą tego programu ale naprawdę nie ma się do czego „doczepić” no może cena która jednak mogła by być troszeczkę niżej skalkulowana gdyż wielu takich jak ja ludzi przy zakupie programu kieruje się również ceną i często właśnie cena stanowi swoistą prozę życia i niestety szukanie (nie zawsze) dobrego kompromisu w relacji cena-jakość. Tak więc reasumując: moim skromnym zdaniem ten pakiet jako jeden z niewielu może obok Nortona i Eseta jest godny polecenia wszystkim użytkownikom bo łączy w sobie naprawdę świetną skuteczność którą co ważne nie tylko widać w testach ale w codziennym użytkowaniu jak również rękojmie tego, że po prostu czuję się bezpiecznie. Nie wiem jak inni użytkownicy ale ja widząc misia w pasku systemowym wiem, że nie znajdę zaawansowanych graficznie i najczęściej zbędnych „ wodotrysków” lecz profesjonalną ochronę która w połączeniu ze skutecznym firewall’em oraz dobrze działającym firmowym wsparciem suport przekonuje mnie do tej firmy i daje poczucie całkowitej pewności ,że nie tylko moje zdjęcia ze szkolnej wycieczki z przed lat :) ale również adresy mojego outloocka nigdy nie trafią w niepowołane ręce.
    PS: dziękuje Daniel za to co robisz, dzięki takim właśnie inicjatywom jak twoja naprawdę wielu ludzi jest Ci wdzięcznych i nie przechodzi obok tego obojętnie.
    Dziękuję i pozdrawiam.

  9. kamilia03 pisze:

    Dużo i długo można pisać o tym programie,powiem tylko kondensując treść dlaczego akurat wybrał bym pande bo jest : bardzo skuteczna -w testach ponad 99.98 %-średnio ,zaawansowana ochrona av,firewall,antyspam,antypiszing,behewioralna detekcja i nade wszystko niezawodnosc oraz renoma firmy to własnie decyduje o tym ,że panda to najwyższa półka .Zdecydowanie wszystkim polecam bo wiem co jest dobre.

  10. senior38 pisze:

    Nie mogę chwalic ani krytykować tego programu,dlaczego bo go nie mam.Jak szczęscie się usmiechnie i wygram w losowaniu wtedy będę się wypowiadał.

  11. hitano pisze:

    Jako uśmiechnięty użytkownik Małej Pandy, potocznie nazywanej Firefoxem, która pozwala mi śmigać i odkrywać wspaniałości tego świata za pomocą, z radością zaopiekowałbym się Pandą Wielką inaczej zwaną Panda Global ;) (w dodatku będąca w najnowszej okazałości [wersji]), która by mogła się odwdzięczyć broniąc mój laptop przed najróżniejszymi niebezpieczeństwami. A to wirusem, bezprawnym włamaniem czy wykradnięciem mi poufnych informacji.

  12. władek pisze:

    korzystam na laptopie i dla mnie to najlepszy program

  13. nevosz pisze:

    Witam!
    Lubię mieć dobrze zabezpieczony komputer. Korzystałem w przeszłości z Pandy Antiwira. Byłem zadowolony. Zarzuciłem jednak na inny program antywirusowy. Jednak ostatnio czytałem dużo dobrego o pełnym pakiecie Pandy. Jeżeli jest możliwość wygrania pełnej licki, to się piszę na losowanie.

  14. Adrian pisze:

    Gdy używa się Windowsa pakiet zabezpieczający jest niezbędny. Panda to sprawdzona firma. Warto mieć spokój przynajmniej na rok subskrypcji i nie szukać odpowiednich programów po gazetach komputerowych. O ile nadarzy się okazja posiadania pełnej wersji internet security.

  15. Irena pisze:

    Witam.
    Mówią, że Windows powinien być zabezpieczony, a ja od długiego czasu (ok 1,5 roku) nie mam żadnego programu antywirusowego. Powód takiego stanu rzeczy jest nieco skomplikowany (:). Ale teraz chciałabym zainstalować i poznać Pandę, ponieważ nie znam tego programu i nigdy z niego nie korzystałam..

  16. Jerzy pisze:

    Panda to najmilsze zwierzątko na moim paseczku

  17. Anonim pisze:

    Mam dwóch nastoletnich synów… I chyba już nie muszę więcej pisać!
    Ale napiszę… stronki z grami, eksperymentowanie, instalowanie nowych „dziwnych” programów i niestety często łapiemy wirusy!
    A gdy komputer trafia do serwisu – to płacz w domu, że nie ma co robić!!!
    Chciałabym, aby komputer nareszcie był dobrze zabezpieczony, żebym mogła zastosować ochronę rodzicielską i chronić moich synów przed niepowołanymi treściami!
    Czasami chciałabym, aby moi dorastający synowie byli dalej moimi małymi synkami, dla których mogę podarować misia…
    Czasu jednak nie zatrzymam, mogę jednak podarować im Pandę!!!

  18. Łukasz pisze:

    Używałem Pandy w roku 2008 i wtedy nie miałem do niej żadnych zastrzeżeń. Później kupiłem licencję na wersję 2009 i chyba okazała się zbyt ciężka dla mojego peceta. Teraz mam darmowego Avasta, który jednak bardzo chętnie zamienię na najnowszą wersję Niedźwiadka :) Pozdrawiam i liczę na szczęście w losowaniu.

  19. Ewa pisze:

    Trzeba przyznać, że Panda od zawsze była moim ulubionym antywirusem, ale jak pojawił się Kaspersky to trochę zmieniłam preferencje. Teraz znowu myślałam o przesiadce na Pandę, gdyż czytałem dobre opinie o wersji Global, która to ponoć nie przepuszcza żadnego wirusa do systemu. Jak maszyna losująca będzie mi sprzyjać to chętnie podzielę się swoimi uwagami do programu.

  20. Dyzio pisze:

    Cóż na studiach z algorytmu byłem cienki, dopiero kampania wrześniowa pozwoliła zaliczyć przedmiot, także nie liczę na szczęście tylko…. Chociaż z drugiej strony mówią, iż szczęściu trzeba pomagać zatem – pomagam! Wiadomo życie studenta nie pozwala na zakup tak drogiego pakietu, stąd tylko w ten sposób mógłbym legalnie działać z Pandą, której przyznam się szczerze nigdy wcześniej nie próbowałem na swoim sprzęcie. Na starcie wiadomo darmowy Avast, później długo był KIS, Eset, teraz czas na Pandę! Pomożecie?

  21. Michał pisze:

    Każdy problem należy rozwiązać, a jak już to ostatecznie. Spokój i bezpieczeństwo mojego kompa zapewnia PANDA.

  22. korus pisze:

    To moja ulubiona aplikacja.zawsze instalacje nowego dysku zaczynam od pandy,to najważniejszy element mojego pc.kilka razy mnie juz uratowała w potrzebie i jeszcze się nie zawiodłem na niej, działa wtedy kiedy trzeba,w pozostałych przypadkach siedzi sobie cicho ni nie przeszkadza w działaniu.

  23. joannas1 pisze:

    Bo mój komentarz jest najkrótszy, a więc nie marnujesz czasu na czytanie głupot ;)

  24. Grzesiek pisze:

    Witam jestem użytkownikiem programu panda internet security 2010 od ponad roku nie miałem zadnych problewów z programem świetna wykrywalnosc zagrozen szybka instalacja i aktualizacja i skanowanie komputera dobre mechanizmy fire wall anty spam przyjazny i prosty interfejs tego programu. Jako ze pracuje jako operator wprowadzania danych na codzien chodze po bardzo roznych stronach.System był instalowany rok czasu i jak do tej pory działa bardzo dobrze a to wszystko dzieki temu programowi. Nie obciaza systemu. Mam nadzieje ze wersja 2011 bedzie jeszcze lepsza czego sobie i inym użtkownikom Zycze Panda rządzi

  25. madzik pisze:

    Podczas mojej pracy muszę otwierać dużo stron internetowych. W 2010 używam Panda Internet Security 2010 i jestem bardzo zadowolona z takiej ochrony mojego komputera. Z PIS nie boję się że mój komputer zaatakują wirusy i system mi padnie w czasie pracy i co również ważne nie zamula kompa jak inne antywirusy. Z chęcią zostałabym z Pandą na kolejne 365 dni, niestety nie stać mnie na kupno dobrej ochrony antywirusowej.

  26. Natalia pisze:

    Program Panda antywirus jest według mnie najlepszym programem antywirusowym,pracującym sprawnie nawet przy minimalnym osprzętowaniu.Mam Pande antywirus pro niestety tylko 30 dniową wersję.Chciałabym otrzymać pełną wersję tego programu ponieważ niestać mnie na kupno takiej w sklepie a z Pandy jestem niezwykle zadowolona.

  27. Ewa pisze:

    Rózne opinie panują o tym programie a własciwie pakiecie programów antywirusowych-od bardzo pochlebnych -co widac miedzy innymi w powyższych komentarzach do opinii juz mniej entuzjastycznych,wypowiadanych miedzy innymi w czasopismach zajmujących sie tematyką komputrowa. Osobiscie jestem zwolenniczką solidnych zabezpieczen komputera od renomowanych firm.Licencja na moj obecny antywirus niedługo wygaśnie ,więc jeżeli szczęście dopisze to chętnie sama zweryfikuję opinie które czytałam na temat tego pakietu antywirusowego.

  28. Przemek pisze:

    Becouse i like it a lot :)

  29. Diana pisze:

    Od jakiegoś czasu buduję swoją platformę „służbową”. Jako przyszły architekt – potrzebowałam komputera o potężnej mocy (magisterkę na czymś wyrenderować trzeba..).
    Cała zabawa z doborem podzespołów, czytaniem na tematy procesorów, kart graficznych czy pamięci RAM dla kobiety nie była łatwa i przyjemna. Pudło jakoś udało się złożyć… teraz powoli kompletuję oprogramowanie. I tutaj również pojawiają się schody, trudy i nieprzyjemności… wszystkie te komputerowe sprawy są takie twarde i bezduszne… a Panda brzmi zdecydowanie przyjaźnie i najbardziej kobieco ze wszystkich antywirusów :) Nie ukrywam, iż byłaby wyjątkowo mile widzianym prezentem, który zwieńczyłby te moje komputerowe boje ;)

  30. Izabela pisze:

    Skoro dziecko szczepimy przed wirusami, myjemy owoce i owoce, by uniknąć kontaktu z chemikaliami – to dlaczego nie chronić komputera dobrym programem antywirusowym? Przecież komputerek jest prawie jak członek rodziny, zajmuje honorowe miejsce na biurku, codziennie go pieszczę paluszkami, codziennie moje oczka w niego się wpatrują… Niech więc dostanie to co najlepsze, bo przecież na to zasługuje!

  31. Jan pisze:

    Moja dziewczyna jest maniaczką internetu. Co chwila otwiera jakieś strony, ściąga filmiki i programy, buszuje po zasobach internetowych prawie jak Holden Caulfield w zbożu ;) Mam słabość do swojej dziewczyny i nie zabraniam jej tej rozrywki. Jednakże mój komputer służy do pracy!!! Aż strach pomyśleć, co było, gdyby mi wprowadziła do komputera jakiegoś wyjątkowo wrednego wirusa! Dlatego chciałbym otrzymać pakiet Panda Internet Security 2011 PL – by połączyć miłość do szalonej internautki z obowiązkiem utrzymania nas obojga :)

  32. rafikrafiki pisze:

    Kiedyś miałem pełną wersję pandy, którą dostałem przy zakupie skanera. Jest to antywirus który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Sam osobiście byłem z niego zadowolony, ma dobrą wykrywalność, jest stabilny, i nie muli kompa. Obecnie testuję Panda Internet Security 2011 PL. No ale kończy się okres testowy i niestety muszę się z nią pożegnać. Jednak ze względów finansowych nie stać mnie na zakup tak pełnej wersji. Chciałbym nadal cieszyć się tym programem, a wy możecie mi w tym pomóc. Dzięki temu zyskacie moją wdzięczność i sprawicie że będę bardzo szczęśliwym człowiekiem, a moje serduszko będzie biło mocniej i goręcej . No i przede wszystkim mój poczciwy komputer będzie bezpieczny w sieci. Będę mógł przemierzać zasoby sieci, nie obawiając się, że jakiś robaaaaaaal ukryje się w moim kompie. Więc tylko z pandą ruszajmy w świat to na wirusy najlepszy bat.

  33. paradise7 pisze:

    Panda Internet Security 2011 to pakiet zabezpieczeń, który umożliwia bezpieczne korzystanie z internetu.

    Program chroni komputer przed wirusami, rootkitami, hakerami, oszustwami online, kradzieżami tożsamości i innymi zagrożeniami internetowymi. Mechanizm zabezpieczający przed spamem chroni skrzynkę pocztową przed niepożądaną korespondencją, a kontrola rodzicielska zapewnia dzieciom bezpieczne korzystanie z internetu. Zastosowanie Kolektywnej Inteligencji sprawia, że produkt działa dużo szybciej w porównaniu z poprzednimi wersjami.

    Do nowości Panda Internet Security 2011 zaliczyć należy tryb gier/multimediów, menedżer sieci domowej, opcja szyfrowania i trwałego usuwania plików, funkcja zdalnego dostępu do komputera oraz mechanizm tzw. piaskownicy (Sandboxing)

    świetny pakiet dobra wykrywalność i wcale nie zamula kompa jak niktórzy twierdzą.Polecam i własnie dlatego przydała by mi sie Panda Internet Security 2011 PL. Na rok

  34. paradise7 pisze:

    moj adres email to [email protected]

  35. Anonim pisze:

    Witam. Czemu przydałby mi się ten programik?

    Braku dziewczyny
    Wciąż szukam przyczyny.
    Szukam i szukam
    Wiecie? Zdradźcie! Słucham…
    Komputer mą lubą i damą
    Me drugie życie za wirtualną bramą.
    Internet moich rozrywek źródłem
    PC nie jest już tylko pustym pudłem.
    Muszę więc moją partnerkę chronić
    Przed zagrożeniami internetu obronić
    Wirusy, trojany? Nie jestem zlękniony
    Bo Panda Global Protection jest uaktualniony!
    Droga redakcjo – musisz mą elektroniczną partnerkę chronić
    Wniosek? Mnie jako zwycięzcę wyłonić!

    Prawa zastrzeżone etc:D

  36. Anonim pisze:

    Zapomniałem się przedstawić – Bartek:D Twórczość własna, mail widoczny dla redakcji.

    Pozdrawiam

  37. marysieńka pisze:

    Proszę o Pandę Global Protection, ponieważ właśnie kończy mi się mój antywirus. Ale trafiliście z tym konkursem!

  38. Darek pisze:

    Pandy są takie milutkie…

  39. Jakub pisze:

    Chciałbym wygrać bo NIS na 90 dni, KIS na 90 dni, NAV na 180 dni a przydała by sie lepsza i dłuższa ochrona.

  40. D4R10 pisze:

    Niedługo kończy mi się ochrona starego antywirusa i chętnie wróciłbym do Pandy ;) A już w tak wypasionej wersji to byłoby super!!!

  41. mixik pisze:

    A właśnie, że moja odp jest najkrótsza – bo chcę przetestować TEN pakiet.

  42. makaronowyklen pisze:

    P _ anda to najlepsza ochrona
    A _ ch ! Nawet żona będzie zadowolona
    N _ areszcie pozbędziemy się wirusów
    D _ armowa PANDA, zero minusów
    A _ ch ! Chcę PANDĘ bo jest skuteczna

    I niezwykle bezpieczna
    N _ iezwykle szybka i zwinna
    T _ ak każda brama działać powinna
    E _ ksluzywny typ antywirusa
    R _ atunek przed wybrykami hakera świrusa
    N _ iezwykła PANDA uspokoi moje nerwy
    E _ ch ! Będę mieć więcej życiowej werwy.
    T _ o PANDĄ będę się chwalił przed kolegami

    S _ skuteczna jest. Przekonają się o tym sami
    E _ ch ! PANDA to dobra inwestycja.
    C _ o rok coraz lepsza edycja
    U _ lepszona, z nowymi opcjami
    R _ różnymi dyspozycjami
    I chroni mój komputer, moją osobę
    T _ o security przez całą dobę.
    Y _ es ! Inne ani wirusy przy niej wymiękają

    T _ o słabeusze. Rady nie dają.
    O tak ! A PANDA to coś nie z tego świata

    N _ niezwykły fenomen. Po prostu wymiata.
    A _ ch ! Nawet rumuńskie dzieci wołają: „PAN_DA!” „PAN_DA!”
    J _ejku ! Niezła granda !
    L _ iczę na to, że wygram PANDĘ w konkursie
    E _ ch ! Jestem biednym studentem i mieszkam w bursie.
    P _ ANDA sprawi, że moje życie się odmieni
    S _ mutek odejdzie do krainy cieni
    Z PANDĄ za pan brat
    A _ ch ! Doskonalszy byłby świat.

    O _ tak ! Pozdrawiam wszystkim czytających technetblog.pl
    C _ óż zaraz skończę swój trel.
    H _ a ! Życzę szczęścia w losowaniu
    R _ adości w PANDY używaniu
    O _ ch ! Nadszedł koniec słów natchnionych.
    N _ iesamowitą PANDĘ dawno „dodałem do ulubionych” !
    A

  43. Mateusz pisze:

    Jestem w fazie testowania programów zabezpieczających. Muszę przyznać, że nie testowałem jeszcze Pandy głównie ze względu na słabe opinie o poprzednich wersjach. Słyszałem też, że nowsza wersja oprogramowania Pandy jest zarówno mniej zasobożerna jak również jej skuteczność ochrony jest o niebo lepsza. Obecnie kończy mi się subskrypcja McAfee więc chętnie załapałbym się na darmową licencję Pandy. Może szczęście dopisze :) Pozdrawiam Autora Bloga.

  44. Michał pisze:

    Witam.
    Nie będę owijał w bawełnę, od dłuższego czasu szukam naprawdę dobrej ochrony dla swojego laptopa. Cóż, wybór niby duży, ale nic konkretnego. Wiele firm jest przereklamowanych, za to o Pandzie nie słyszałem głosów zachwytu. Chętnie zmienię to stereotypowe zapewne stwierdzenia, jak tylko na własnej skórze sprawdzę, ile jest wart. Póki co zapowiada się ciekawie :)
    Pozdrawiam
    Michał

  45. Oluchna pisze:

    Chciałabym otrzymać PANDĘ, ponieważ dużo czytałam o zaletach tego programu i mój komputer pragnie nowej ochrony. A poza tym lubię misie ^^

  46. Kasia pisze:

    Szczerze mówiąc do tej pory nie chciałam Pandy. Ba! zastanawiałam się w ogóle po co obciążać sobie system kolejnym programem, który co jakiś czas powyskakuje mi na pasku, poblokuje strony i będzie mnie tylko irytował przypomnieniami o aktualizacjach. Do wczoraj.
    7 godzin walki z trojanem, deinstalacja Windowsa, walka o odzyskanie danych i zasilenie pierwszej grupy społeczeństwa (wg. teori o podziale społeczeństwa na dwie grupy- tych co robią backupy i tych co backupy robić będą). Mała „przygoda” skutecznie przekonała mnie, że może jednak przyda się zaadoptować jakieś zwierzątko. Mam już na komputerze Liska, może zaprzyjaźni się z Pandą?

  47. Karola pisze:

    Chciałabym wygrac program bo mój komputer zamula strasznie :( i cchcę w koncu dobrze go chronic abym nie musiała co dwa dni robić formata :)

  48. MR pisze:

    W świecie ciągłej globalizacji i stałej transformacji Internetu w tym sposobów i mozliwości ataków na komputery tylko odpowiednie zabezpieczenia i pakiety gwarantujące globalną ochronę mają sens istnienia. Takim rozwiązaniem jest właśnie Panda Internet Security 2011 PL, który można zainstalować i zapomnieć o problemach i zagrożeniach z wirtualnego świata cyberprzestrzeni. Właśnie te elementy przeważają nad tym iż jest to system ochrony który zaspokaja nie tylko moje potrzeby ale i szerokiej rzeszy innych użytkowników sieci.

  49. kalle22 pisze:

    Szczerze mówiąc nie widzę, żadnej racjonalnej przyczyny dla której miałbym Pandy nie dostać. Komputer jest, internet również, chciałbym ją mieć, nie mam innych zwierząt, synek lubi misie, żona w sumie też, będę się nią opiekował i jak się zaprzyjaźnimy to nie oddam jej po roku jak większość na tym forum :)

    Tak więc Pando – przybywaj

  50. Martysia pisze:

    Jak długo mam jeszcze skanować Pandą online? Dajcie dobrzy ludzie wypróbować to cudo :) Jestem Waszą fanką od wielu lat i polecam Pandę wszystkim znajomym ( szczerze mówię, bez podlizu)

Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.