GOTD: Paragon Backup and Recovery 10 Home SE

Dodał: admin czerwiec - 22 - 2011

paragonbackupandrecovery W dzisiejszej odsłonie serwisu rozdawniczego Giveaway of the Day czeka na nas oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych i przywracania systemu, produkcji firmy Paragon. Przedmiotem niniejszej promocji jest legalna i darmowa pełna wersja programu Paragon Backup and Recovery 10 Home w wersji Special Edition. Producent wskazuje, że standardowa cena tego produktu to 30$. Aplikacja posiada interfejs w angielskiej wersji językowej. Oferta ważna do jutra – 23 czerwca, do godz. 9:00 rano.

Firma Paragon już po raz kolejny rozdaje za pośrednictwem serwisu GOTD różne swoje produkty. Podobnie jednak jak miało to miejsce w poprzednich promocjach, i tym razem aplikacja została oznaczona dodatkowo jako Special Edition. Oznacza to, że Paragon Backup and Recovery 10 Home uzyskany dzięki tej ofercie pozbawiony będzie funkcjonalności tworzenia nośników ratunkowych z wykorzystaniem środowiska WinPE. Warto mieć to na uwadze korzystając z promocji, gdyż może się okazać, że dla części użytkowników takie ograniczenie całkowicie dyskwalifikuje ten produkt. Nieco mniej dolegliwą wadą jest brak wsparcia technicznego po zakończeniu promocji. Natomiast w okresie trwania promocji pomoc techniczna jest realizowana za pośrednictwem serwisu Twitter.

Paragon Backup and Recovery 10 Home jest pakietem oprogramowania, który zapewniaja pełną ochronę przed utratą jakichkolwiek danych zgromadzonych na dysku twardym komputera. Aplikacja ta jest następcą poprzedniego produktu firmy Paragon – Paragon Drive Backup. Jak sama nazwa programu wskazuje, produkt ten służy do wykonywania oraz przywracania kopii zapasowych całego systemu. Będzie również bardzo pomocny przy dokonywaniu procesu migracji systemu.

Producent programu postawił przede wszystkim na łatwość obsługi. Dzięki temu każdy użytkownik może bez trudu utworzyć kopię zapasową partycji, a następnie zapisać ją na dysku twardym, nośnikach optycznych, pendrive-ach lub na przesłać za pośrednictwem internetu na zewnętrzny serwer. Aplikacja daje również możliwość utworzenia ukrytych partycji z kopią zapasową (tzw. partycje recovery).

Producent programu zapewnia, że Paragon System Backup and Recovery 2010 w pełni obsługuje dyski twarde w standardzie PATA, SATA, SCSI oraz inne zewnętrzne nośniki danych. Znalazła się tu także możliwość planowania wykonywania zadań oraz opcja selektywnego wyboru plików oraz folderów, które program ma backupować.

Paragon Backup and Recovery 10 Home Special Edition może działać na komputerach z systemem Windows XP Home Edition/ Vista (x32/x64)/ 7(x32/x64)/ XP Professional (x32/x64)/ 2000 Professional SP4. Wielkość pliku instalacyjnego programu to 188 MB.

Jak zdobyć Paragon Backup & Recovery 10 Home SE?

Wystarczy pobrać ze strony promocji paczkę zawierającą plik instalacyjny programu.

Paczka z programem

Uwaga! Promocja ważna tylko do jutra do godz 9:00 rano czasu polskiego.

Aby skorzystać z promocji program należy w wymaganym czasie pobrać i zainstalować! Więcej informacji w pliku tekstowym w paczce z instalatorem programu.


5 komentarzy to “GOTD: Paragon Backup and Recovery 10 Home SE”

 1. AQ pisze:

  Ten serwis wydaje się rozdawać także wirusy(?) po wejściu na stronę mój antywirus wyświetla o tym fakcie komunikat: Wirus wykryty podczas wczytywania zawartości strony sieci Web. http://208.94.233.132/WebGate/JavaScripts/LinkInformer.js
  Status: Odmowa dostępu. Ktoś niedawno na forum KŚ o tym wspominał, ale przyznam szczerze, że w to do dzisiaj nie wierzyłem.

 2. Ptoku pisze:

  Wirusy? A może jakieś ciasteczka śledzące czy coś…
  Ciężko jest mi w to uwierzyć, może dlatego, że nigdy nie miałem żadnych komunikatów ostrzegawczych ze strony giveawayoftheday.com. Nie słyszałem też nic o tych wirusach. Ktoś z was miał jeszcze jakieś ostrzeżenia? Może to po prostu fałszywy alarm, to się przecież zdarza.

 3. AQ pisze:

  Też jestem zdziwiony, bo tylko antywirus G Data który od wczorajszego dnia posiadam wyświetla mi taki komunikat za każdym razem gdy wchodzę na stronę Giveaway of the Day. Żaden z wcześniej posiadanych anty wirów nie zachowywał się w ten sposób, a w sumie przetestowałem tych antywirusów kilka. Tym niemniej chodzi tu raczej o skrypt java, a nie o ciasteczka i dlatego należy być czujnym. Także dlatego, że i inne osoby dokonały podobnego odkrycia i komunikowały o tym w sieci.

 4. AQ pisze:

  Jeszcze jedno: jeśli ktoś używa Firefoksa polecam dodatek „NoScript” po jego zainstalowaniu jest spokojnie, nie ma komunikatów o wirusach.

 5. admin pisze:

  Tutaj można poczytać coś więcej na ten temat:
  http://forums.malwarebytes.org/index.php?showtopic=40385

  Z dyskusji wynika, że chodzi o którąś z reklam wyświetlanych na stronie.

Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.