ArchiCrypt Live 5 SE za darmo

Dodał: admin grudzień - 5 - 2011

Przed nami kolejny tydzień obfitujący w przedświąteczne promocje. W kalendarzu adwentowym magazynu PC Welt możemy dziś znaleźć oprogramowanie od firmy Softwareentwicklung Remus służące do szyfrowania danych w czasie rzeczywistym. Przedmiotem niniejszej promocji jest legalna i darmowa pełna wersja programu ArchiCrypt Live 5  w wersji Special Edition. Standardowa cena tego produktu wynosi ok. 35 euro. Aplikacja posiada instalator w języku niemieckim (interfejs samego programu też jest prawdopodobnie w tym języku).

Również i w tym przypadku producent nie zdecydował się na udostępnienie na potrzeby promocji najnowszej wersji swojego produktu. Serwowany program jest jednak w wersji tylko o oczko niższej od obecnie dostępnej w sprzedaży wersji numer 6. Dodatkowy symbol SE może świadczyć o tym, że funkcjonalność aplikacji jest nieco uboższa od standardowego, sklepowego produktu, choć nie jest to reguła.

ArchiCrypt Live 5 SE to narzędzie przeznaczone do zabezpieczania prywatnych i wrażliwych danych przed niepowołanym dostępem ze strony osób trzecich. Siłą aplikacji jest możliwość szyfrowania i deszyfrowania danych w czasie rzeczywistym. Nad odpowiednim poziomem bezpieczeństwa czuwają algorytmy Blowfish oraz AES 256-bit wraz z funkcjami SHA-1 oraz SHA-256. Odszyfrowane –  np. w celu ich przejrzenia – pliki, są przechowywane wyłącznie w pamięci RAM, nie ma więc możliwości odnalezienia ich na dysku twardym i skopiowania czy odczytania.

Filozofia pracy ArchiCrypt Live 5 SE opiera się o tworzenie tzw. wirtualnych kontenerów (woluminów), w których przechowywane są dane. Zasada działania jest więc podobna, jak chociażby w popularnym narzędziu TrueCrypt. ArchiCrypt Live 5 SE integruje się z powłoką systemu Windows, a szyfrowanie i deszyfrowanie danych może odbywać się w locie, na każde żądanie użytkownika.

W programie znajdziemy obsługę dużych kontenerów (do 256 GB), możliwość tworzenia kontenerów w innych kontenerach, a także ukrywanie sekretnych woluminów, w zwykłych plikach. Nie ma również przeszkód by szyfrować całe partycje czy dyski. ArchiCrypt Live 5 SE posiada moduły pozwalające na generowanie bezpiecznych haseł oraz określanie ich siły. Program umożliwia podpisywanie kontenerów za pomocą kluczy publicznych oraz certyfikatów. Nie zabrakło również wsparcia dla obsługi kart SmartCard.

ArchiCrypt Live 5 SE został przygotowany do pracy na komputerach wyposażonych w systemy Microsoft Windows 2000, 2003, Windows XP and Vista (32 oraz 64 bit). Wielkość pliku instalacyjnego programu to 6.6 MB.

Jak zdobyć ArchiCrypt Live 5 SE za darmo?

Wystarczy odwiedzić promocyjną stronę PC Welt i pobrać plik instalacyjny programu, klikając w przycisk Zum gratis Geschenk.

Strona promocji


2 komentarze to “ArchiCrypt Live 5 SE za darmo”

 1. All pisze:

  Witam wszystkich :)
  Próbowałem zainstalować ten program, niestety w licencji ma zapis, że nie wolno używać do celów komercyjnych. Czy ktoś mógłby doradzić na bazie własnych doświadczeń (a nie zasłyszanych), jakiego programu używa do szyfrowania i dlaczego (jakie ma zalety). Naczytałem się mnóstwo i przyznam się, że zgubiłem się totalnie, rozstrzał opinii jest tak skrajny. Potrzebuję zaszyfrować pół dysku (czyli jedną partycję) o wielkości 1TB mocnym rodzajem szyfrowania (najlepiej kombinacją rodzajów szyfrowania) oraz szyfrować pendrivy. Mój komputer da radę z każdym rodzajem szyfrowania. Program nie może robić niespodzianek.
  Drugie pytanie, czy ktoś szyfruje wg AES udostępnionego w Win7 i jak to się sprawuje?
  Czy ktoś posiada wiedzę ?
  Dzięki wielkie, niech Mikołaj odpłaci dobrym prezentem :)

 2. admin pisze:

  Ja od siebie mogę polecić TrueCrypt. Całkowicie darmowe i bardzo dobre narzędzie do tego typu zadań. Produkt udostępniany jest na licencji open-source więc pobierając z oficjalnych źródeł nie ma mowy o backdoorach dla tajnych służb ;) Jest możliwość szyfrowania kaskadowego z użyciem kilku algorytmów, można zaszyfrować nawet partycję systemową.

Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.