GOTD: ExifCleaner 1.7 za darmo

Dodał: admin marzec - 18 - 2012

Na koniec tygodnia administratorzy serwisu Giveaway of the Day przygotowali promocję często pojawiającej się w tego typu akcjach firmy SuperUtils, która proponuje najnowszą wersję narzędzia do usuwania ukrytych danych zapisanych w zdjęciach – tzw. danych EXIF. Przedmiotem niniejszej promocji jest legalna i darmowa pełna wersja programu ExifCleaner w wersji 1.7. Standardowa cena tego produktu wynosi obecnie 16$. Aplikacja została wyposażona w interfejs w języku angielskim. Z oferty tej można korzystać jedynie do jutra – 19 marca, do godz. 9:00 rano.

 

ExifCleaner 1.7 to narzędzie fotograficzne pozwalające na szybkie i masowe usuwanie z cyfrowych zdjęć tagów EXIF, geotagów, a także informacji IPTC oraz Adobe XMP. Część osób nie zdaje sobie sprawy, że aparaty którymi robimy zdjęcia zapisują ukryte informacje na temat wykonywanej fotografii. Dane umieszczone w EXIF bądź w tagach zawierają wiele użytecznych informacji o urządzeniu, które zrobiło zdjęcie, ale czasem urządzenia dodają także bardziej wrażliwe dane, jak lokalizacja wykonywanego zdjęcia czy informacje o samym fotografującym.

Umiejętne wykorzystanie tych danych pozwala zainteresowanym osobom na zlokalizowanie miejsca wykonania fotografii oraz właściciela aparatu. Dzięki operacji kasowania zbędnych danych możemy chronić naszą prywatność.

Proces czyszczenia informacji w tagach jest w pełni bezpieczny i w żaden sposób nie wpływa na zmianę jakości zdjęć. Usunięcie tagów pozwala jednak na zmniejszenie rozmiaru zajmowanego przez zdjęcie na dysku komputera. Oszczędność przestrzeni dyskowej będzie szczególnie widoczna w  przypadku zdjęć o małych rozmiarach, jak np. miniaturki zdjęć oraz może być bardzo istotna podczas przesyłania dużej ilości fotografii za pośrednictwem Internetu.

Producent wskazuje, że ExifCleaner 1.7 może pracować w trybie wsadowym, pozwalając na masowe usuwanie tagów ze zdjęć. Program ten posiada również funkcjonalność pozwalającą na jego integrację  z powłoką systemu Windows.

ExifCleaner 1.7 został przygotowany do współpracy z komputerami wyposażonymi w system operacyjny Microsoft Windows 2000/ XP/ Vista/ 7 (x32/x64 ). Najnowszą wersję uruchomimy również na testowej wersji Windows 8, a także w systemach Linux, dzięki wykorzystaniu środowiska Wine. Wielkość pliku instalacyjnego programu to 2.17 MB.

Jak zdobyć ExifCleaner 1.7 za darmo?

Wystarczy pobrać ze strony promocji paczkę zawierającą plik instalacyjny programu.

Paczka z programem

Uwaga! Promocja ważna tylko do jutra do godz 9:00 rano czasu polskiego.

Aby skorzystać z promocji program należy w wymaganym czasie pobrać i zainstalować! Więcej informacji w pliku tekstowym w paczce z instalatorem programu.


1 komentarz to “GOTD: ExifCleaner 1.7 za darmo”

  1. Witam!

    Polecam wersję przenośną, Portable. Nadal w promocji.

    Pozdrawiam!

Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.