VirusTotal Uploader – antywirus online

Dodał: admin maj - 18 - 2012

VirusTotal to jedna z najbardziej rozpoznawalnych usług antywirusowych online. Siłą serwisu jest możliwość przebadania wskazanego przez nas pliku przez kilkadziesiąt silników antywirusowych, pochodzących od różnych producentów. Ciekawą propozycją dla użytkowników serwisu VirusTotal jest stworzona przez Hispasec Sistemas całkowicie darmowa aplikacja umożliwiająca łatwe przesyłanie podejrzanych plików wprost z systemowego Eksploratora. Aplikacja została wyposażona w interfejs w angielskiej wersji językowej.

VirusTotal to serwis internetowy powstały w 2004 roku, specjalizujący się w badaniu przesyłanych przez użytkowników plików pod kątem obecności złośliwego oprogramowania. Siłą usługi jest mnogość dostępnych silników antywirusów. Przesłany przez nas plik zostanie przeskanowany jednocześnie przez aż 40 silników, wśród których znajdziemy chociażby moduły antywirusowe Kaspersky, Norton, McAfee, Avast, AVG i wiele innych. Dzięki temu możemy uzyskać realny obraz zagrożenia, a posiadacze oprogramowania antywirusowego mogą upewnić się czy nie mają do czynienia z fałszywym alarmem.

VirusTotal Uploader to niewielki i prosty w obsłudze program przygotowany przez zespół programistów VirusTotal. Aplikacja ma sprawiać, że korzystanie z usługi VirusTotal będzie jeszcze bardziej komfortowe. VirusTotal Uploader oferuje funkcję integracji z powłoką Windows, dzięki czemu użytkownik ma możliwość szybkiego wysyłania plików do weryfikacji z poziomu systemowego Eksploratora. Inną ważną funkcją jest możliwość przesyłania plików znajdujących się w zasobach Internetu bez potrzeby ich pobierania na dysk twardy komputera. Pomocna w identyfikowaniu aktywnych złośliwych kodów może okazać się funkcja przesyłania do skanowania aktywnych procesów.

 

Producent: Hispasec Sistemas
Obsługiwane systemy: Windows 98 / XP / 2000/ Vista /7 / 8
Licencja: Freeware (darmowy)

Plik instalacyjny: kliknij tutaj (0.2 MB)


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.