Tym razem coś dla osób korzystających z sieci bezprzewodowych WiFi. Standardowo systemy Windows oferują funkcję zapamiętywania kluczy WEP i WPA do sieci WiFi. W przypadku gdy zapomnimy hasła dostępu do danej sieci ciągle istnieje możliwość ich odzyskania. Jednym z narzędzi umożliwiających dokonanie takiej operacji jest całkowicie darmowa aplikacja WirelessKeyView, wyprodukowana przez firmę NirSoft. Produkt został wyposażony w interfejs w polskiej wersji językowej.

WirelessKeyView jest bardzo prostym w obsłudze i niewielkim (zajmuje tylko 56 Kb!) narzędziem służącym do odzyskiwania haseł dostępu do sieci bezprzewodowych WiFi. Jeżeli kiedykolwiek korzystaliśmy z danej sieci WiFi, a system Windows zapamiętał wprowadzone hasło dostępu, to mimo faktu, że jest ono „zagwiazdkowone” istnieje prosty sposób na sprawdzenie jego treści.

Pamiętajmy, że WirelessKeyView pozwoli na odzyskanie kluczy WEP i WPA tylko do tych sieci, z których już chociaż raz skutecznie skorzystaliśmy. WirelessKeyView nie jest narzędziem służącym do „zgadywania” czy hackowania kluczy do innych zabezpieczonych sieci. Odzyskiwane klucze prezentowane są w postaci liczb szesnastkowych (hex), a także w postaci ciągu znaków ASCII, o ile taka opcja jest dostępna. Odzyskane dane możemy w prosty sposób skopiować do schowka, bądź też wyeksportować je do postaci plików text/HTML/XML. Bardzo istotnym atutem aplikacji jest brak konieczności jej instalacji.

Uwaga! Producent zwraca uwagę na znany problem konfliktu z oprogramowaniem antywirusowym, skutkującym wykrywaniem WirelessKeyView przez część dostępnych na rynku narzędzi antywirusowych jako szkodliwego oprogramowania. Są to typowe fałszywe alarmy, a sam program jest zupełnie bezpieczny i nieszkodliwy.

 

Producent: NirSoft
Obsługiwane systemy: Windows 2000/XP/Vista/7 (32- i 64-bitowe)
Licencja: Freeware (darmowy)

Plik instalacyjny: kliknij tutaj (0.05 MB)


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.