Google Nexus 7 – kiedy w Polsce?

Dodał: xaoo czerwiec - 28 - 2012

Wczorajsza prezentacja najnowszego urządzenia Google (stworzonego przez ASUS) przykuła uwagę wszystkich osób zajmujących się nowymi technologiami. Event odbył się bez wpadki (jak to miało miejsce na niedawnej demonstracji Surface) a zaprezentowane urządzenie wypadło imponująco.

Siedmiocalowy tablet przedstawiono jako cienkie, zgrabne, eleganckie urządzenie z efektownym wyświetlaczem i szybkim procesorem. Zaprezentowano też szereg funkcji, które w doskonały sposób wykorzystywały najlepsze aplikacje Google’a: Gmail, Chrome, Maps oraz Google +. (Szczególnie imponująco wypadł „compass mode”). Tablet sprawiał wrażenie szybkiego urządzenia, dobrze prezentowały się filmy w jakości HD i wymagające gry. Ciekawie wypadł też odtwarzacz muzyki (wraz z funkcją rozpoznawania utworów).

Urządzenie działa na Android 4.1 Jelly Bean. Dodatkowe parametry to:

 • wymiary: 198.5 x 120 x 10.45 mm
 • wyświetlacz: 7” 1280×800 HD
 • przednia kamera 1.2 mpix
 • waga: 340 gramów
 • pamięć: wbudowane 8 lub 16 GB, 1 GB RAM
 • czterordzeniowy procesor Tegra 3
 • bateria: 4325 mAh (8 godzin ciągłej pracy)

Kiedy urządzenia możemy spodziewać się w Polsce? Na prezentacji nie poznaliśmy dokładnej daty. Wiemy tylko, że produkt będzie tani. W przedsprzedaży dostępnej w USA, Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii dostępny jest za 199$ (8GB) oraz 249$ (16GB).

Przeczytaj więcej o wynikach sprzedaży oraz dostępności Google Nexus 7 w Polsce

Aktualizacja 6.08.2012

Polski oddział firmy Asus poinformował na swoim facebookowym profilu, że sprzedaż Google Nexus 7 w Polsce ma ruszyć na przełomie 3 i 4 kwartału tego roku. Z kolei inna notka producenta mówi o tym, że Google Nexus 7 ma pojawić się w naszej części Europy nie wcześniej niż w październiku. Łącząc ze sobą obie te informacje można przypuszczać, że właśnie październik będzie najprawdopodobniej spodziewaną datą premiery Google Nexus 7 w Polsce.

 

Zdjęcia i specyfikacja: Google


2 komentarze to “Google Nexus 7 – kiedy w Polsce?”

 1. Łukasz pisze:

  Nie będzie tani? Jest to konkurencja dla kindla fire. I na to co posiada i potrafi to jest tani.

 2. Rafał pisze:

  Nie będzie tani? HAHAHAHAHAHAHAHAHAH.. ehkem

Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.