iPhone 5 i iPad Mini – podstawowe dane

Dodał: xaoo lipiec - 11 - 2012

Od dawana pojawia się wiele spekulacji na temat najnowszych urządzeń produkowanych przez firmę Apple. Gdyby zebrać wszystkie doniesienia, które pojawiły się w wielu serwisach internetowych iPhone 5 i iPad Mini byłyby rzeczywiście najlepszymi urządzeniami jakie kiedykolwiek wyprodukowano. Jednak rozmarzeni fani nadgryzionego jabłka co jakiś czas pozbawiani są kolejnych nowinek, które jednak nie zostaną zastosowane w produkcji.

 

Portal Phonearena opublikował makiety obu urządzeń, które mają pochodzić od dostawców. Według nich telefon ma mieć wymiary 120 mm x 60 mm, co oznaczałoby, że będzie odrobinę większy od urządzenia dostępnego na rynku. Ponadto, nadal spekuluje portal, telefon będzie zbudowany z przynajmniej dwóch rodzajów materiałów. Mimo tego, że wnioski wciąż opierają się na nieoficjalnych informacjach takie wymiary i budowa położą kres spekulacjom na temat niestandardowego designu nowego modelu.

Nie podano dokładnych wymiarów iPada Mini. Gottabemobile informował jakiś czas temu o tablecie o przekątnej 7,85 cala i rozdzielczości 1024×768. Wspomniał też o cenie: 299$. Uwagę przykuwa też wielkość urządzenia, które ma być bardzo cienkie – być może najcieńsze na rynku. Wciąż nie wiadomo czy potwierdzą się spekulacje dotyczące możliwości bezprzewodowego ładowania najnowszych urządzeń Apple. Informacja na ten temat pojawiła się w serwisie 9to5mac, który piał o patencie dzięki któremu iPhone’a ładować będzie można w stacji dokującej. Im więcej pojawia się sprzecznych informacji tym dalej jesteśmy od oficjalnej premiery. Polscy użytkownicy, jak zazwyczaj bywa przy okazji premier różnego typu urządzeń przenośnych, powinni się na wszelki wypadek uzbroić w cierpliwość.

 

źródła: Phonearena, TabletNews, 9to5mac, Gottabemobile / fot. Apple


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.