Toolwiz Care – optymalizacja systemu

Dodał: admin maj - 13 - 2012

Dosyć pokaźną już bazę programów służących do optymalizacji i przyśpieszania systemów z rodziny Windows wzbogacamy o kolejne narzędzie tego typu. Część rynku produktów tego typu zamierza zdobyć koreańska firma XII CNC Inc. W odróżnieniu jednak od innych twórców oprogramowania, dosyć młode, bo oznaczone numerem 1.0 narzędzie Toolwiz Care jest dystrybuowane całkowicie za darmo dla wszystkich zainteresowanych. Mocnym atutem jest interfejs w polskiej wersji językowej.

Toolwiz Care to program stanowiący zestaw narzędzi przeznaczonych do optymalizacji, oczyszczania, diagnostyki oraz przyśpieszania pracy komputera. Koreańska firma XII CNC do naszej dyspozycji oddała produkt, w którego skład wchodzi aż ponad 40 modułów narzędziowych, uporządkowanych poprzez ich zgromadzenie w 6 tematycznych kategoriach, odpowiadających konkretnemu typowi prac optymalizacyjnych.

Co ciekawego wchodzi w skład Toolwiz Care? Producent oddał do naszej dyspozycji między innymi takie narzędzia jak moduł oczyszczania rejestru, narzędzie do analizy dysku twardego, optymalizator strefy autostartu, analizator czasu bootowania, menadżer procesów, narzędzie do czyszczenia prywatnych danych oraz inne moduły, które znajdziemy w konkurencyjnych rozwiązaniach dostępnych na rynku. Oprócz tego w  Toolwiz Care znalazł się zbiór mniejszych narzędzi, pozwalających na wykonanie takich czynności jak generowanie haseł, odzyskiwanie ostatnio skasowanych plików, wyszukiwanie duplikatów, bezpowrotne usuwanie plików oraz wiele innych.

Programiści Toolwiz przyłożyli się do strony wizualnej produktu oraz komfortu obsługi. Interfejs użytkownika jest czytelny, przejrzysty oraz miły dla oka, a jego obsługa nie sprawia większych problemów. Nieco inaczej ma się sprawa z funkcjonalnością produktu. Chociaż do naszej dyspozycji oddana została spora liczba modułów, to jednak funkcjonalność większości z nich jest raczej podstawowa niż zaawansowana. Producent nie przyłożył się również do stworzenia solidnej dokumentacji opisującej funkcjonalność poszczególnych modułów.

 

Producent: XII CNC Inc.
Obsługiwane systemy: Windows XP / Vista / Windows 7
Licencja: Freeware (darmowy)

Plik instalacyjny: kliknij tutaj (5.3 MB)


3 komentarze to “Toolwiz Care – optymalizacja systemu”

 1. Emmekk pisze:

  Program posiada też opcję wirtualizacji systemu.
  Należy pamiętać,że podczas działania tej opcji
  wszystkie dane zapisane na dysku C po ponownym
  uruchomieniu komputera zostają bezpowrotnie utracone.
  Więc jeśli chcemy coś zachować,to trzeba zapisać na innym
  dysku.Opcja wirtualizacji przyda się nam,jak chcemy
  przetestować jakiś program lub śmigać po podejrzanych stronach.

 2. Emmekk pisze:

  Dodam jeszcze,że wirtualizacja ta nie uchroni nas
  przed keyloggerami.Więc,jeśli przypuszczamy,że
  strony o marnej reputacji,które odwiedzamy mogły
  zainfekować nasz komputer,to darujmy sobie logowanie
  na swoje konta pocztowe i w serwisach.Myślenie nie boli i
  wystarczy restart.

 3. havehiver pisze:

  Dane producenta i link do instalki dotyczą do programu Startup Delayer.

  Proszę o korektę :)

Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.